Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Z dvoch prehier mrzí viac neúspešný boj s chrípkou

Sportnet|Publikované 2. dec 2003 o 23:00

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 20 rokov nevyužili prvý "mečbal" na postup do osemfinále MS "20" v Spojených arabských emirátoch. Po

pondelkovej prehre 0:1 s Burkinou Faso už majú iba teoretickú šancu na víťazstvo v A

"Veľká chrípková epidémia nám určite pokoj nepridáva, je to nepríjemné. Aj keď sa chlapci dajú do poriadku, určite budú oslabení. Proti Burkine Faso bolo absenciu Šeba a Kurtyho cítiť. Pečovský síce na Kurtyho poste hral veľmi dobre, ale celková súhra mužstva nebola ideálna. Nedarilo sa Halenárovi, Bruškovi ani Ivanovi. Nič sa však nedeje, zodpovedne sa pripravíme na ďalší zápas a verím, že prelomíme streleckú smolu," konštatoval tréner Peter Polák. Hráči na ihrisku skúšali všetko, ale gól nedali. Najbližšie k nemu mali paradoxne obrancovia. Čech z päťky netrafil bránu, Konečný v posledných minútach roztriasol pravú žrď. Streleckú mizériu trefne zhodnotil Marek Bakoš. "Sú aj takéto stretnutia. Aj keby sme hrali dva dni a kopali penaltu, loptu by sme asi do siete nijako nedotlačili," povedal púchovský útočník, ktorý na šampionáte odohral svojich prvých desať minút. Jedným z rekonvalescentov, ktorí odohrali celý duel, je stopér Roman Konečný. Aj na jeho výkone bolo badať boj s chorobou. "Teplotu som síce nemal už od nedele, ale s pribúdajúcimi minútami sa mi dýchalo čoraz horšie. Nezachytili sme úvod, ťažko určiť príčinu. Moja šanca? Iba dokumentuje našu dnešnú streleckú smolu. Gól sme však mali dať oveľa skôr," myslí si obranca Spartaku Trnava. "Burkina Faso ničím neprekvapila. Nie je to zlé mužstvo, ale nič výnimočné nepredviedli. Veľmi dobre bránili, museli sme útočiť ´do plných´ a v zhustenom priestore sa nám ťažšie kombinovalo," hľadal príčiny neúspechu Filip Hološko, ktorý v útoku zaskakoval za chorého menovca.

Marián Kurty, Filip Šebo a Ľubomír Gajdoš prežívali v pondelok ťažké chvíle. Ich spoluhráči zvádzali neúspešný boj s Burkinou Faso v dueli A-skupiny MS, oni ležali v posteli a zápasili s chrípkou. "Zápas sme videli v televízii - bolo to hrozné. Mohli sme iba ležať a bezmocne sa pozerať. Chalanov sme vyprevádzali s tým, aby nám priniesli aspoň bod. Žiaľ, nevyšlo to. Škoda obrovských šancí, aké mali napríklad Marek Čech a Juro Halenár. Neviem, či za to môžu biele dresy, v ktorých sme asi nikdy nevyhrali. Niekedy je však možno lepšie vybrať si všetku smolu hneď v úvode. Verím, že do zápasu s Panamou už budeme všetci v poriadku. Nenecháme nič na náhodu, chceme zvíťaziť a postúpiť ďalej," povedal M. Kurty, ktorý proti Burkine Faso požičal kapitánsku pásku brankárovi Petrovi Kostolánimu.

Včera skoro ráno odleteli späť na Slovensko prezident SFZ František Laurinec s generálnym sekretárom Dušanom Tittelom, ktorí sa vo Frankfurte zúčastnia na žrebe kvalifikácie MS 2006. Popoludní ich nasledovali aj zranení Trenčania Martin Škrtel a Igor Hrabač. Ostatní hráči vyháňali z tela únavu v hotelovom bazéne a na masážnom stole. V posteli zostala iba spomínaná trojica hráčov, ktorá už pomaly víťazí nad chrípkou a včera ani jeden z nich nemal teplotu. "Ťažko povedať, čo epidémiu spôsobilo. Je to respiračné ochorenie chrípkového charakteru, ktoré rýchlo vypukne, ale aj rapídne ustúpi. Postihnuté sú takmer všetky mužstvá. My sme okamžite zareagovali. Chorých sme izolovali, všetkým hráčom sme zvýšili prísun vitamínov. Ťažko sme mohli spraviť viac. Chlapci sú síce proti chrípke zaočkovaní, ale v súčasnosti ide o iný kmeň tohto vírusu," povedal lekár SR "20" Ladislav Mechura.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.