Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Z chladného Nórska sa vracia Hribik s titulom majstra sveta

Majster sveta. Miroslav Hribik z Maxx Sport Clubu Košice. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 18. aug 2014 o 22:00

Po titule majstra sveta vo vodnom lyžovaní za vlekom sa dočkal aj víťazstva na majstrovstvách sveta vo wakeboardingu.

Miroslav Hribik získal na šampionáte v Nórsku v kategórii wakeboard masters zlato. V Telemarku člen klubu Maxx Sport Club Košice už v rozjazdách naznačil, že na sever prišiel s najvyššími ambíciami a nakoniec ich aj naplnil, keď triumfoval so sedemdesiatimi bodmi pred dvojicou Mirco Langsholz (Nem.) a David Smith (JAR).

KOŠICE. Svetový šampionát vo wakeboardingu bol pre Slovákov úspešný. Jazdec Maxx sport clubu Košice Miroslav Hribik získal najcennejší kov v kategórii masters.

Zuzana Vráblová obhájila zlatú medailu v kategórii wakeskate. Junior Július Lang z Maxx Sport Clubu Košice získal vo svojej vekovej kategórii v kategórii wakeskate bronz.

„V rozjazdách som mal najlepší výsledok, vo finále som tak štartoval z posledného miesta. A to je určite výhoda, môžete taktizovať. Vidíte, čo ukázali súperi a podľa toho aj plánujete svoju jazdu. Vo finále sme mali dve jazdy. Prvá mi nevyšla. Po nej som bol až na piatej pozícii. Takže v druhej jazde som šiel do rizika, inak by to na zlato nestačilo. Na konci som kúsok zazmätkoval, no i tak to stačilo,“ spokojný bol Košičan Miroslav Hribik, ktorý nám ešte z Nórska tlmočil svoje pocity.

Nebyť sponzora, nikam nejdú

Hribik už čosi na vode preskákal. Na majstrovstvách sveta federácie IWWF teraz dosiahol svoje maximum vo wakeboradingu.

„Je tu ešte jedna federácia. Tam sa súťaží o peniaze. Tu v Nórsku išlo vyslovene len o medaily, túto federáciu podporuje aj náš zväz. Na ďalší šampionát inej federácie v Dubaji pôjdem, len ak sa nájde sponzor. Vlaste ani do Nórska by sme necestovali, nebyť jedného sponzora. Hradil nám letenky, ubytovanie, stravu, oblečenie. Náš zväz nemal na viac ako na úhradu štartovného. Ak by sme nemali sponzora, tak ani nikam nejdeme. Aj Ďuso Lang z Košíc má bronz len vďaka nemu, a to isté i majsterka sveta Zuzka Vráblová.“

Jazdili len v neoprénoch

Hribika po vystúpení v Telemarku hrial pocit dobre vykonanej práce. No tepla si v Nórsku vôbec neužil.

„Tento šport je stále populárnejší na celom svete. Šampionát organizovali Nóri, za to, že voda bola strašne studená už nemohli. Počasie nám dalo zabrať. Opakovane pršalo, maximálne bolo cez deň do dvadsať stupňov, v noci možno osem. Všetci sme jazdili v neoprénoch, kraťasy a tričká sme ani nevytiahli. V chatkách sme sa často skrývali pred dažďom. Ale ja som rád, že v tom chlade mi to vyšlo. Konečne mám medailu, na predchádzajúcich šampionátoch som zväčša spadol,“ uviedol slovenský reprezentant, ktorý za zlatom vo vodnom lyžovaní za vlekom siahol na ďalšie aj na wakeboarde.

Výsledky

Muži: Wakeboard masters: 1. Miroslav HRIBIK (SR) 70 bodov, 2. Mirco Langsholz (Nem.) 69, 3. David Smith (JAR) 68

Ženy: Wakeskate: 1. Zuzana VRÁBLOVÁ (SR) 81,67, 2. Michaela de Waernová (Švéd.) 66, 3. Ori Boujoová (Izr.) 60

Juniori: Wakeskate: 1. Lukas Winkelmann 84, 2. Hanno Bimberg (obaja Nem.) 66, 3. Július LANG (SR) 62,33

tt

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.