Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Z areálu slalomu bude asi akvapark, slalomárky vraj nie sú príliš pekné

TASR|12. aug 2004 o 17:07

Helliniko 12. augusta (TASR) - Vodný slalom je v Grécku obľúbený približne ako bejzbal. Teda takmer vôbec. Ružovejšia budúcnosť ho nečaká ani po vybudovaní ...

Helliniko 12. augusta (TASR) - Vodný slalom je v Grécku obľúbený približne ako bejzbal. Teda takmer vôbec. Ružovejšia budúcnosť ho nečaká ani po vybudovaní drahého, ale prekrásneho areálu na aténskom predmestí Helliniko, len niekoľko metrov od morského pobrežia.

"Po olympiáde to tu dlho nevydrží. Ešte neviem, čo z toho presne bude. Asi akvapark," predpovedal nepriaznivý osud vodnoslalomárskej rarite so slanou vodou jeden z dobrovoľníkov v dejisku - Dionysos.

Mladík s praxou volejbalového trénera nemal problémy zhodnotiť skvelý talent naturalizovaného Gréka Andreja Kravárika, no s pojmami z perejí ako Martikán, či Hochschornerovci to už bolo horšie.

Dionysos netajil sklamanie, že ho priradili práve na toto dejisko. "Tomuto športu vôbec nerozumiem a ani ma zatiaľ nezaujal. Skôr by som povedal, že to je zábava ako šport, ale mňa to za srdce nechytá. Navyše sa mi tu zatiaľ nepáčila ani žiadna z pretekárok - všetky majú príliš široké ramená a príliš tenké nohy," kritizoval zhovorčivý vyznavač klasických gréckych tvarov. "My tu tiež máme asi jednu reprezentantku, ale podľa všetkého nie je ani dobrá a ani s krásou to nie je nič extra."

Napriek nezáujmu domácich organizátori v areáli sa pripravujú na nával fanúšikov počas súťažných dní. "Myslím, že už zostali vstupenky iba na kvalifikácie. Všetko ostatné je vypredané," prezradil Dionysos a dodal: "Počas pretekov by som však nechcel mať na starostiu ľudí, ktorí budú na hlavnej tribúne, lebo tam bude pekne pražiť slnko a nedá sa za nič schovať. Diváci by sa mali na túto skutočnosť dobre pripraviť."

Súvisiace články