Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

WTA Tour bude testovať koučovanie počas zápasov

SITA|Publikované 17. júl 2006 o 13:55

MONTREAL 17. júla (SITA) - Vedenie ženského profesionálneho okruhu WTA Tour prichádza s novinkou, ktorej podstatou je možnosť koučovania hráčok počas jednotlivých stretnutí. Podľa nového pravidla by mala ...

MONTREAL 17. júla (SITA) - Vedenie ženského profesionálneho okruhu WTA Tour prichádza s novinkou, ktorej podstatou je možnosť koučovania hráčok počas jednotlivých stretnutí. Podľa nového pravidla by mala mať každá hráčka raz počas setu možnosť poradiť sa so svojím trénerom a potom ešte raz po skončení setu. Výkonný riaditeľ WTA Tour Larry Scott uviedol, že novinku po prvý raz odskúšajú na turnaji v Montreale, ktorý sa začína 14. augusta a o týždeň neskôr aj v New Havene. "Snažíme sa nájsť rovnováhu medzi tradicionalistickými prístupmi v našom športe a želaním fanúšikov, ktorí radi vítajú rôzne novinky," vysvetlil Scott. Nové pravidlo tiež zohľadňuje možnosť diskusie s trénerom v prípade, že súperka si vyžiada medícinsku prestávku na ošetrenie.

Druhou veľkou novinkou najbližších týždňov bude použitie technológie videozáznamov pri sporných lotpričkách priamo na dvorci. Tá sa ujala už na marcových turnajoch WTA Tour a ATP Masters Series v Key Biscayne na Floride a teraz sa má použiť aj na desiatich podujatiach letnej americkej série na tvrdých povrchoch. Vyvrcholí na US Open v New Yorku, kde bude mať grandslamovú premiéru. Predstavitelia Americkej tenisovej asociácie (USTA) informovali, že technologické zariadenie známe pod názvom Jastrabie oko bude k dispozícii na mužských turnajoch v Indianapolise, Washingtone, Toronte, Cincinnati a New Havene a ženských podujatiach v Stanforde, San Diegu, Los Angeles, Montreale a New Havene.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.