Nemecká tenistka Julia Görgesová. (Autor: SITA/AP)
TASR|3. nov 2017 o 10:01

Görgesová vyhrala skupinu bez straty setu.

ČU-CHAJ. Nemecká tenistka Julia Görgesová sa prebojovala do semifinále "malých" MS v čínskom Ču-chaji.

Postup medzi elitné kvarteto na podujatí WTA Elite Trophy si definitívne zabezpečila už ziskom prvého setu v piatkovom zápase s Francúzkou Kristinou Mladenovicovou v skupine Azalea, najvyššiu nasadenú hráčku zdolala za 97 minút 6:2, 7:6 (4).

Görgesová vyhrala skupinu bez straty setu, druhú priečku obsadila Slovenka Magdaléna Rybáriková, Mladenovicová skončila tretia.

V skupine Bouigainvillea musela Ruska Jelena Vesninová pre zranenie v oblasti chrbta skrečovať zápas s domácou Šuaj Pcheng za stavu 2:6 a 0:1 v druhom sete.

Výsledok tohto stretnutia však už nemohol nič zmeniť na tom, že zo skupiny postúpila Američanka CoCo Vandewegheová, ktorá vyhrala oba svoje súboje.