Muguruzová-Blancová odvrátila tri mečbaly a postúpila do semifinále malých MS

Garbine Muguruzová-Blancová sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
SITA|2. nov 2018 o 12:53

Známe sú všetky semifinalistky.

ČU-CHAJ. Francúzska tenistka Caroline Garciová zdolala Bielorusku Arinu Sobolenkovú 6:4, 6:4 v piatkovom stretnutí na tzv. malých MS pod názvom WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji.

V zamotanej skupine Orchid dosiahli všetky tri hráčky po jednom víťazstve so skóre 2:2 na sety. Vďaka priaznivejšiemu pomeru gemov si napokon postup do semifinále vybojovala Austrálčanka Ashleigh Bartyová.

WTA Elite Trophy:

Skupina Camelia:

<>
  • Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-7) - Anastasija Sevastovová (Lot.-2) 6:7 (4), 6:2, 7:6 (1)
<>

Skupina Orchid:

<>
  • Caroline Garciová (Fr.-8) - Arina Sobolenková (Biel.-3) 6:4, 6:4
<>

Skupina Azalea:

<>
  • Čchiang Wang (Čína-11) - Madison Keysová (USA-6) 1:6, 6:3, 6:1

V skupine Camelia zvládla priamy súboj o prienik do vyraďovacej časti podujatia Španielka Garbine Muguruzová-Blancová, ktorá zdolala vo vyrovnanom zápase Lotyšku Anastasiju Sevastovovú 6:7 (4), 6:2, 7:6 (1).

Rodáčka z venezuelského Caracasu odvrátila v treťom dejstve tri mečbaly súperky a s plným počtom bodov obsadila v základnej skupine prvé miesto.

Kvarteto semifinalistiek skompletizovala Američanka Madison Keysová, ktorá však prehrala s Číňankou Čchiang Wang 6:1, 3:6, 1:6.

Šiestej nasadenej stačil na postup ďalej úspešný úvodný set. V druhom dejstve nezužitkovala náskok 3:2 s brejkom a následne stratila osem hier za sebou, čo bolo rozhodujúcim momentom duelu.

Všetky tri hráčky v skupine Azalea tak získali zhodne jeden bod, no Keysová mala ako jediná pozitívny pomer víťazných a prehraných setov.

Už vo štvrtok si vybojovala miestenku v eliminačnej fáze turnaja minuloročná víťazka, Nemka Julia Görgesová.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: