Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Wozniacka zabávala Slovákov, dočkali sa Šarapovovej i Nadala

Dominika Cibulková s Caroline Wozniacki. (Autor: SME – VLADIMÍR ŠIMÍČEK)
Tomáš Prokop|Publikované 21. nov 2011 o 20:14

S úsmevom na perách a v prvom rade exhibične. Ako Dominika Cibulková, tak aj Caroline Wozniacki prišli do Národného tenisového centra zabávať divákov.

BRATISLAVA. Úvodné výmeny bratislavskej exhibície síce vyzerali vážne, ale postupne sa obe tenistky uvoľnili a začali predvádzať exhibíciu.

caroline.jpg ico
Caroline Wozniacka vs. Dominika Cibulková

Wozniacka zábavala divákov

Najmä svetová jednotka sa ukázala možno až trošku nečakane ako zabávačka. Divákov najviac pobavilo napodobňovanie Marii Šarapovovej. K hernému prejavu pridala aj zvukový a vyhranú loptičku zakončila glgom zo šampanského, ktoré jej ponúkol jeden z divákov.

Dobrá nálada Wozniackej pomohla aj Cibulkovej, ktorú osmelilo zaplnené publikum Sibamac arény.

„Takto sme sa nedohodli,“ kričala Dánka na Slovenku, po tom ako zakončila víťazným úderom. „Prepáč, nepočula som ťa,“ dodala Cibulková a v ďalšej výmene súperke požičanú loptičku vrátila.

„Teraz je aký stav,“ reagoval hlavný rozhodca, po tom ako ho Wozniacka vystriedala na empirovej stoličke a za seba nechala hrať chlapca z hľadiska.

Svetová jednotka pokračovala v zabávaní divákov aj naďalej. Fanúšikom plnila želania a postupne sa dočkali na kurte nekonečného Djokovičovho búchania loptičky o zem pri podaní, zúrivých výkrikov Sereny Wiliamsovej, pri ktorej si pomohla uterákmi na zvýraznenie patričných partií, či naprávania si trenírok Rafaela Nadala.

((video))

Zamilovaný divák

„Caroline, vezmi si ma,“ prekvapil následne Wozniacku náruživý divák, ktorý vytiahol z vrecka zásnubný prsteň. "Bol na mňa trochu starý," reagovala neskôr na tlačovke vysmiata Wozniacka.

Aj výsledkovo pristúpili tenistky k exhibícii tak, ako sa na exhibície patrí. Prvý set vyhrala dvadsaťdvaročná Bratislavčanka 6:4, druhý zas dvadsaťjedenročná Dánka 6:2.

O výsledku tak rozhodol supertajbrejk hraný do desať. „Kto drží palce mne a kto Dominike?“ otestovala si pred skrátenou hrou divákov Wozniacka. Potlesk a krik jasne určil, koho bratislavské publikum miluje.

Dánka to férovo uznala a k skrátenej hre pristúpila vlažnejšie ako jej súperka, ktorá nakoniec zvíťazila 10:4.

ico

Bahrami s Lecontom opäť roztlieskali Bratislavu

Pravá šou prišla na bratislavskej exhibícii po úvodnej dvojhre. Na kurt sa pridali k dievčatám známi zabávači. Henri Leconte s Monsourom Bahramim.

Všetci štyria vyzbrojení okrem rakiet aj s mikrofónmi napochodovali na kurt. Leconte elegantne s čilíderkami. Postavil sa na základnú čiaru a vyhnal z ihriska svoju spoluhráčku Caroline Wozniacku. Po úvodných úderoch ju na kurt pustil späť, ale opäť jej ukázal kto bude šéfom tímu.

„Musíš začať pomaly, zľahka, najprv dlhý úder, potom krátky, sústreď sa na to,“ poučoval Leconte svetovú jednotku.

„To pozeráš, čo,“ povedal Leconte po ese, ktorým zobudil kamaráta Bahramiho. „Radšej buď ticho,“ reagoval fúzatý šoumen. „Neboj v golfe ťa nechám vyhrať,“ dodal Leconte.

„Cez sieť a do štvorca, skús ešte raz, cez sieť a do štvorca,“ pokračoval v poučovaní francúzsky veterán pri servise Cibulkovej.

Bahrami zas divákov zabával skvelými exhibičnými kúskami. Vôbec nebolo cítiť, že tento rok oslávil už 55 narodeniny. Iránec žijúci vo Francúzsku ukázal skvelé voleje spoza hlavy, klamlivé údery či chytanie loptičky do vrecka. Najväčšieho aplauzu sa však dočkal po zakončení pomedzi nohy ala Roger Federer.

Po dvoch esách Wozniackej sa na kurte objavil aj jej krajan Patrick Galbraith, ktorý chytá za hokejový Slovan. S lapačkou a v maske najprv chytil Dánkine podanie a následnej jej venoval dres bratislavského klubu s jej menom.

V jednej chvíli sa štvorhra zmenila na päťhru, respektíve súboj štyroch proti jednému, keď na stranu Cibulkovej s Bahramim prestúpila Wozniacka a z publika dobehol aj Dominik Hrbatý.

„Stop, stop, nemôžem sa sústrediť,“ vykríkla zrazu Wozniacka. Dôvodom bolo pripomenutie sa zaľúbeného diváka z prvého zápasu. Tentokrát už celá skupina mladíkov rozprestrela veľký transparent s nápisom: Caroline, zober si ma.

Leconte ukázal kto je pánom na kurte vo vtipných poznámkach, keď dokázal umlčať aj ukecaného moderátora exhibície Sláva Jurka. „Sadni si a buď už ticho. Konečne, ďakujem pekne,“ povedal Leconte a následne usadil na stoličku aj jedného z podávačov loptičiek.

Wozniacka Jurkovi ešte pridala, keď ho po jednom aute tesne pred koncom vyzvala na boxerský súbor.

Výsledkovo sa napokon tešila dánsko-francúzska dvojica, ktorá vyhrala 6:5.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články