Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Wolfsburg v prvom polčase žiaril

Sportnet|25. okt 2004 o 00:00

BERLÍN - Futbalisti VFL Wolfsburg, ktorého dres oblieka aj slovenský obranca Miroslav Karhan, sa po výhre 3:0 nad Bochumom vrátili v sobotu podvečer do čela nemeckej Bundesligy. Včera večer ich z neho mohol zosadiť Stuttgart, ktorý hral vo Freiburgu ...

Hráč Tottenhamu Hotspurs Jermain Defoe (v strede) nastreľuje tyč z priameho kopu, ktorý zahrával v zápase anglickej Premier League medzi Boltonom Wanderers a Tottenhamom v Londýne. FOTO - TASR/AP

BERLÍN - Futbalisti VFL Wolfsburg, ktorého dres oblieka aj slovenský obranca Miroslav Karhan, sa po výhre 3:0 nad Bochumom vrátili v sobotu podvečer do čela nemeckej Bundesligy. Včera večer ich z neho mohol zosadiť Stuttgart, ktorý hral vo Freiburgu a mal len o bod menej, no zverenci Erika Geretsa mali po zápase veľmi dobrú náladu. Veď v deviatom ligovom dueli po siedmy raz bodovali naplno.

Všetky tri góly dosiahli v rozmedzí pätnástich minút prvého polčasu. V 27. min sa trafil Pablo Thiam, v štyridsiatej Diego Klimowicz a o dve minúty neskôr aj Andres D'Alessandro. Po trpkej minulotýždňovej prehre 0:3 s Hannoverom fanúšikovia vo vypredanom hľadisku nového štadióna (20-tisíc miest) znovu pookriali.

"Hráči im mohli dožičiť aj viac, ale príliš rýchlo sa uspokojili. S prvým polčasom však musím byť extrémne spokojný. Presne taký futbal od svojich zverencov očakávam," poznamenal Eric Gerets. "Dnes sme si zaslúžili vyhrať. Chcel som aj ja pridať nejaký ten gól, ale hlavné je, že sme získali ďalšie tri body," poznamenal nemecký reprezentant v útoku Wolfsburgu Thomas Brdaric. "Wolfsburg vyhral zaslúžene. Môžeme byť radi, že sme neinkasovali vyšší prídel," priznal tréner Bochumu Peter Neururer. Jeho tím už šesť kôl neokúsil radosť z prehry.