Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Winter Classic pre zlé počasie zmenili na nočný zápas

TASR|1. jan 2011 o 09:45

Dlho očakávaný novoročný zápas NHL pod holým nebom, v ktorom na seba narazia Crosbyho Pittsburgh a Ovečkinov Washington, sa neuskutoční v pôvodnom termíne, ale o sedem hodín neskôr.

PITTSBURGH. Preloženie času úvodného vhadzovania Zimnej klasiky zapríčinila nepriaznivá predpoveď počasia, podľa ktorej sa očakáva oteplenie a dažďové zrážky v okolí štadióna Heinz Field v Pittsburgh.

Od zavedenia Zimnej klasiky pod holým nebom pred štyrmi rokmi sa termín zápasu zmenil vôbec po prvý raz. Vedenie NHL svoje rozhodnutie zdôvodnilo správami, podľa ktorých by popoludní očakávaný sústavný dážď mal k večeru prestať.

"Meteorológovia sú si úplne istí, že tento dážď príde a preto s tým rátame," vyhlásil zástupca komisára NHL Bill Daly pre zámorské médiá. Vedenie taktiež avizovalo, že ak by sa počasie neumúdrilo a herné podmienky by sa stali neprijateľnými, môže prísť k niekoľkým prerušeniam zápasu, alebo sa môže priebežne pozmeniť tradičný formát s troma dvadsaťminútovými tretinami.

Ak by lejak nakoniec vôbec neumožnil odohratie duelu, jestvuje ešte malá šanca na jeho preloženie na nedeľu predpoludním, no pre NHL by to bola posledná a nie príliš lákavá šanca, keďže Zimná klasika by sa tak dostala do termínovej kolízie s posledným dňom základnej časti NFL v americkom futbale.

Už sedemhodinová časová zmena prinútila tisícky hokejových fanúšikov, ktorí nepochádzajú z Pittsburghu, zmeniť svoje cestovné plány, nájsť si hotelové izby a televíznych partnerov profiligy nájsť nový priestor vo vysielaní. Preloženie však za dobrú správu považoval hosťujúci kanonier Alexander Ovečkin. "Aspoň sme mohli poriadne osláviť príchod nového roka," poznamenal.

Informovala agentúra Reuters.

Súvisiace články