Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

winLand doma zaváhal, nestačil na ŠKP

Ukrajinec Gennadij Kučer. Ani jeho osem gólov na víťazstvo nestačilo. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 21. máj 2012 o 22:00

Michalovskí hádzanári neuspeli v poslednom súboji sezóny, ŠKP podľahli rozdielom šiestich gólov.MICHALOVCE. Posledný krok im nevyšiel. Hádzanári extraligového HC winLand Michalovce na vlastnej pôde prekvapujúco nestačili na bratislavský ŠKP, ktorému podľahli 23:29 (12:15) a ako nováčik súťaže obsadil konečnú šiestu priečku.

Úvod stretnutia vôbec nenasvedčoval tomu, že Zemplínčania v ňom budú ťahať za kratší koniec. Vyhrávali 2:0, 7:4 aj 8:5, avšak v 19. minúte bol už stav 8:10 pre ŠKP. Odvtedy už hostia vedenie z rúk aj vďaka výbornému gólmanovi Pejkovi nepustili.

„Bratislava hrala presne to, čo aj v domácom prostredí v prvom zápase. Strelila takmer rovnaký počet gólov a hrala si svoju hru. Z dobrej obrany vychádzala do rýchlych protiútokov,“ skonštatoval michalovský tréner Pavol Jano.

Rozhodlo viac momentov

Krátko po prestávke stiahli Michalovčania náskok hostí na dva góly a boli veľmi blízko k tomu, aby sa priblížili na rozdiel jediného. Za stavu 17:19 hodil sedmičku Frajkor brankárovi Pejkovi rovno do hlavy, začo dostal červenú kartu a poriadne oklieštená zostava winLandu sa ešte viac zúžila.

„Síce sme sa vtedy mohli priblížiť k súperovi, ale nebol to zlomový moment duelu, bolo ich viac, ktoré rozhodovali“ pokračoval P. Jano, podľa ktorého rozhodlo aj to, že hráči ŠKP boli rozvážnejší, kým jeho zverenci hrali v kŕči.

Niektorí hráči ho sklamali

Michalovský lodivod zároveň pogratuloval súperovi k piatemu miestu.

„Za predvedenú hru si zaslúžili vyhrať. Naši dvaja najlepší strelci, Sadovij a Holdoš, mali žalostnú streľbu a pri takej mizernej úspešnosti sme nemohli uspieť. V závere duelu sme už skúšali rôzne obrany a potom tak aj vyzeral konečný výsledok. Som sklamaný, od niektorých hráčov som čakal viac. Keď sa im nedarí, aspoň to srdiečko do toho mohli dať. Uspokojili ma iba Kolpak a Kučer, ktorý zaznamenal osem presných zásahov,“ povedal na záver 40-ročný kouč.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.