Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Wimbledon - V 3. kole sa rozlúčila aj Cervanová

SITA|27. jún 2004 o 16:52

LONDÝN 27. júna (SITA) - Slovenský tenis už nemá zastúpenie vo dvojhre na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (celková dotácia 9,3 mil. eur). Po Dominikovi Hrbatom a Karolovi ...

LONDÝN 27. júna (SITA) - Slovenský tenis už nemá zastúpenie vo dvojhre na treťom grandslamovom turnaji roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (celková dotácia 9,3 mil. eur). Po Dominikovi Hrbatom a Karolovi Beckovi sa rozlúčila aj posledná ženská zástupkyňa Ľudmila Cervanová prehrou v 3. kole s francúzskou favoritkou Amélie Mauresmovou za 66 minút 1:6, 4:6. Slovenská fedcupová reprezentantka podľahla štvrtej hráčke sveta už v treťom tohtoročnom súboji na grandslamovom turnaji, keď podobne ako na Australian Open v Melbourne i Roland Garros v Paríži neuhrala ani set. Napriek tomu 24-ročná Slovenka dosiahla vo svojom piatom vystúpení v All England Clube postupom do 3. kola najlepší výsledok v kariére.

Amélie Mauresmová (4-Fr.) - Ľudmila Cervanová (SR) 6:1, 6:4

Cervanová (87. vo WTA) sa ešte ani poriadne nerozhliadla a už prehrávala 0:2. Potom mala pri podaní súperky tri brejkbaly, ale dvakrát loptička z jej rakety skončila na páske a tretí Mauresmová chladnokrvne odvrátila. Turnajová i svetová štvorka v ďalšom priebehu I. setu predviedla množstvo ofenzívnych úderov i nábehov na sieť, na ktoré 24-ročná Slovenka nevedela reagovať. Za stavu 0:5 a 0:40 hrozil Cervanovej klasický "kanárik", zabojovala a bod v prvom dejstve napokon uhrala. Druhý set sa začal brejkom Francúzky, Cervanová odpovedala rebrejkom a zápas začal pripomínať súboj dvoch rovnocenných hráčok. Mauresmovú prestálo poslúchať I. podanie, pri servise slovenskej súperky získavala fiftíny ľahšie ako pri svojom. S ťažkosťami zvýšila favoritka na 3:1, ale Slovenka zabojovala a vyrovnala na 3:3. Od tohto momentu už piešťanská rodáčka uhrala iba jediný gem (znížila ním na 4:5), a hoci predviedla niekoľko skvelých víťazných úderov, stretnutie prehrala vo dvoch setoch.