Utorok, 26. októbra, 2021Meniny má Demeter

Wimbledon - Tenisti preferujú Ženu v čiernom

SITA|27. jún 2003 o 15:48

LONDÝN 27. júna (SITA) - Zaujímavosti z Wimbledonu, tretieho grandslamového tenisového turnaja roka na dvorcoch All England Clubu v Londýne:


Tenisti v divadle

Stalo sa peknou tradíciou, že wimbledonskí organizátori venujú hráčom po dva drahé lístky do prvotriedneho divadla v londýnskom West Ende. Výber predstavenia je na samotných tenistoch, ktorí dávajú v tomto roku prednosť Žene v čiernom. Ide o adaptáciu najčítanejšej novely Susann Hillovej a na West Ende sa hrá už 15 rokov. Menej zaujímavý je muzikál Bedári (Les Miserables). Posledné tri roky bola najväčším wimbledonským hitom Mamma Mia, muzikál na motívy rovnomennej svetoznámej skladby skupiny Abba.


Šarapovová zdôvodňuje ruský úspech

Až šesť tenistiek ruskej národnosti v 3. kole Wimbledone má svoje logické zdôvodnenie. Vysvetľuje najmladšia predstaviteľka ruskéj tenisovej ofenzívy, iba 16-ročná Maria Šarapovová: "Náš úspech spočíva vo vnútornej sile. Každá z nás chce niečo dokázať a presadiť sa v zahraničí. Keďže u nás v Rusku chýbajú možnosti na športovanie na vysokej úrovni, snažíme sa čo najviac. Iba tie najlepšie sa dostanú do zahraničia, kde môžu ďalej rozvíjať svoje schpnosti. Toho príkladom sme aj my - tenistky."


Ideálny tenista podľa Navrátilovej

Recept na to, ako sa stať kráľom wimbledonského centrálneho kurtu, podáva deväťnásobná šampiónka z All England Clubu Martina Navrátilová. Je to jednoduché. Treba mať Samprasovo podanie, forhend Steffi Grafovej, bekhend Justine Heninovej-Hardennovej, nohy Sereny Williamsovej a myslenie Chris Evertovej. A k tomu všetkému si treba pridať najdôležitejšiu ingredienciu volej - Martiny Navrátilovej.

Súvisiace články