Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Wimbledon - Suchá v 2. kole

SITA|24. jún 2003 o 15:24

LONDÝN 24. júna (SITA) - Martina Suchá sa ako tretia slovenská tenistka prebojovala do 2. kola dvojhry v 117. ročníku Wimbledonu. Na londýnskej tráve zdolala 22-ročná Novozámčanka skúsenú 29-ročnú španielsku antukárku Galu Leonovú-Garciovú 6:2, 4:6, 6:1.

Úspešná kvalifikantka Suchá po predchádzajúcom triumfe na menšom turnaji ITF v talianskom Grade (antuka) natiahla sériu víťazných stretnutí na deväť. V 2. kole bude jej súperkou ďalšia hráčka postúpivšia z kvalifikácie, iba 19-ročná Maďarka Anikó Kaprosová. Tá si prekvapujúco poradila s 19. nasadenou Američankou Shaughnessyovou.

V súboji dvoch hráčok z konca prvej stovky rebríčka WTA (Suchá 97. - Leonová-Garciová 94.) mala od začiatku navrch Slovenka. Za stavu 2:2 v I. sete Španielku po prvý raz brejkla a v ďalšom priebehu úvodného dejstva jej už nedovolila uhrať ani gem. Hneď v úvode druhého setu Suchá znova vzala súperke podanie a vzápätí brejk potvrdila pri svojom servise. Za stavu 4:2 v prospech slovenskej hráčky sa však skúsená Španielka, ktorá vo WImbledone štartuje už po ôsmy raz, dostala do zápasu. Štyrmi víťaznými hrami v rade získala druhý set vo svoj prospech v pomere 6:4. Slovenke však skvele vyšiel úvod rozhodujúceho setu. Pri podaní súperky sa ujala vedenia 1:0 a neskôr svoj náskok zvýšila až na 4:0. Za stavu 5:1 využila pri podaní Španielky mečbal a zaslúžene po druhý raz v kariére (predtým 2002) postúpila do 2. kola Wimbledonu.