Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Wimbledon - Srichaphana motivuje ticho

SITA|30. jún 2003 o 12:39

LONDÝN 30. júna (SITA, Reuters) - Zaujímavosti z Wimbledonu, tretieho grandslamového tenisového turnaja roka na dvorcoch All England Clubu v Londýne:


Venus Williamsová sa učí vyslovovať mená mladých Rusiek

Dvojnásobnej wimbledonskej víťazke Američanke Venus Williamsovej imponuje monžstvo mladých ruských hráčok, ktoré sa v tomto roku skvele dokázali presadiť na wimbleodnskej tráve. Medzi šestnástimi najlepšími tenistkami figuruje okrem oboch sestier Williamsových až päť Rusiek (Dementievová, Myskinová, Kuznecovová, Zvonarevová a Šarapovová) a experti pre nich hneď vymysleli prívlastok - búrka z východu. "Snažím sa s nimi vychádzať čo najlepšie a učím sa vyslovovať ich mená. Sú mladé, pekné a túžia po úspechu. Pripomínajú mi seba, keď som sa po prvý raz objavila na Tour. Vtedy bolo všetko predo mnou," tvrdí staršia z amerických sestier, ktorá na posvätnej tráve triumfovala v rokoch 2000 a 2001 a vlani prepustila vo finále víťazstvo sestre Serene.


Philippoussis sa zmenil, myslí viac na tenis

Austrálčana Mark Philippoussis prišiel tento rok do Wimbledonu s vnútornou premenou. Vyrovnanejší ako kedykoľvek predtým kráča zatiaľ turnajom suverénne. Možno aj preto, že ho už nezaujímajú iba materiálne statky. Po troch operáciách kolena a otcovom boji s rakovinou stratil pre neho lesklý svet bohatstva hlavný zmysel. Rýchle autá, motorky a luxusné vily vymenil za tenisové úspechy a podporu najbližších. "Tri operácie a prepad na rebríčku a zrazu zistíte, že vaši priatelia už nimi nie sú. Teraz som však späť a opäť hladný po tenisovom úspechu," tvrdí 26-ročný Austrálčan, ktorý bol v roku 1998 vo finále na U.S. Open v New Yorku.


Najmenší je tiež v osemfinále

V osemfinále Wimbledonu nechýba ani najmenší muž na okruhu ATP Belgičan Olivier Rochus. Podľa oficiálnych údajov je vysoký iba 166 cm, ale svoj "hendikep" si nijako nepripúšťa. "Už nerastiem. Snažím sa napriek tomu hrať najlepšie ako viem," tvrdí 22-ročný Belgičan, pre ktorého je wimbledonské osemfinále grandslamovým maximom kariéry. Rochus sa vždy snažil zo všetkých síl, v tréningu nič nezanedbal. A teraz dal na frak všetkým neprajníkom. "Z posmievačov si nič nerobím. A to už od svojich 14 rokov," hovorí mladší z bratov Rochusovcov.


Srichaphana motivuje ticho

Thajčan Paradorn Srichaphan si myslí, že najlepším spôsobom ako sa pripraviť na náročné boje na wimbledonskej tráve, je ponor do svojho vnútra a zotrvanie v tichej meditácii. "Iba päť minút od môjho prechodného bydliska v Londýne sa nachádza budhistický chrám. Chodím tam každé dva dni. Sledovať mníchoiv ako meditujú, to je tá správna voľba. Päť až desať minút ticha mi pomáha," nechal sa počuť 24-ročný Thajčan.

Súvisiace články