Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Wimbledon - Sobotňajší program preložili na nedeľu

SITA|26. jún 2004 o 19:55

LONDÝN 26. júna (SITA) - Jednou z posvätných tradícií tenisového Wimbledonu je striktné dodržiavanie prvej nedele ako voľného dňa. Keďže v tohtoročnom Wimbledone zatiaľ viac prší ako sa hrá, siedmym hracím ...

LONDÝN 26. júna (SITA) - Jednou z posvätných tradícií tenisového Wimbledonu je striktné dodržiavanie prvej nedele ako voľného dňa. Keďže v tohtoročnom Wimbledone zatiaľ viac prší ako sa hrá, siedmym hracím dňom bude nie pondelok, ale nedeľa. Rozhodli o tom v sobotu popoludní organizátori tretieho grandslamového turnaja roka. V 118-ročnej histórii Wimbledonu organizátori porušili tradíciu voľnej prvej nedele iba dvakrát - v rokoch 1991 a 1997. V prvom prípade mali po štyroch dňoch odohratých iba 52 z 240 plánovaných zápasov, v druhom dva dni v kuse iba pršalo. "Bolo to veľmi ťažké rozhodnutie. Predpovede počasia na nedeľu sú priaznivé a mali by sme dohnať aspoň časť zápasového manka," povedal šéf exekutívy All England Clubu Chris Gorringe. Nedeľňajšie úvodné zápasy sa začnú o 11.00 h. V súčasnosti je vo Wimbledone už vyše 100-zápasové manko. Po sobote mali tenisti ukončiť 376 duelov, doteraz sa ich však skončilo len 262. Organizátori už prijali jednu zmenu pravidiel. V mužskej štvorhre sa bude hrať na tri víťazné sety až od štvrťfinále.

V sobotu vo Wimbledone neodohrali pre dážď žiaden zápas. Organizátori sa krátko pred 19.00 h rozhodli, že sobotňajší program presunú na nedeľu. Tento týždeň sa stalo už druhýkrát, že v jeden deň nevideli diváci na tráve All England Clubu ani jeden duel. Rovnaká situácia nastala aj v stredu.

Súvisiace články