Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Wimbledon: Rozlúčky Gajdošovej a Hantuchovej

SITA|Publikované 3. júl 2006 o 22:21

LONDÝN 3. júla (SITA) - Spomedzi pätice slovenských tenistov, ktorí sa predstavili v pondelkových súbojoch na tráve v 120. ročníku Wimbledonu (celková dotácia 10 378 710 libier) uspel len junior Andrej ...

LONDÝN 3. júla (SITA) - Spomedzi pätice slovenských tenistov, ktorí sa predstavili v pondelkových súbojoch na tráve v 120. ročníku Wimbledonu (celková dotácia 10 378 710 libier) uspel len junior Andrej Martin. Ten zdolal v úvodnom kole chlapčenskej dvojhry Inda Rupeša Roya 6:2, 7:5. Prekvapujúco neuspel druhý nasadený Martin Kližan. Víťaz nedávnej juniorky na Roland Garros v Paríži prehral s Estóncom Jaakom Poldmom 3:6, 6:3, 3:6. Prvé kolo juniorskej dvojhry bolo konečnou aj pre Michaelu Pochabovú, ktorá podľahla Rumunke Alexandre Dulgherovej hladko 1:6, 0:6.

Na začiatku druhého týždňa bojov na wimbledonskej tráve sa rozlúčili aj posledné dve slovenské zástupkyne vo dvojhre resp. štvorhre žien. V osemfinále štvorhry slovensko-český pár Jarmila Gajdošová - Ashley Harkleroadová nestačil na ukrajinskú dvojicu Juliana Fedaková - Tatiana Perebijnisová a podľahol hladko 1:6, 1:6. Napokon pätnásta nasadená singlistka Daniela Hantuchová nevyrovnala svoje londýnske maximum spred štyroch rokov. S favorizovanou Belgičankou Justine Heninovou-Hardennovou prehrala hladko 3:6, 1:6, keď totálne zlyhala najmä na podaní.


Slováci v pondelok vo Wimbledone - súhrn:


Dvojhra žien - 4. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová (15-SR) - Justine Heninová-Hardennová (3-Belg.) 3:6, 1:6

Prvý set mal na centrálnom wimbledonskom dvorci neuveriteľný priebeh, keď obe súperky si dovedna šesťkrát vzali podanie. Hantuchová (18. v rebríčku WTA Tour) viedla síce na začiatku 1:0, ale to bolo jedinýkrát, čo si dokázala podržať servis. Belgická favoritka a tretia hráčka sveta brejkla Slovenku po prvý raz na 2:1. V nasledujúcich dvoch hrách Heninová-Hardennová dokonca nedovolila 23-ročnej Hantuchovej uhrať ani fiftín a zvýšila na 4:1. Potom podávala 24-ročná Belgičanka a Hantuchová sa dostala pri jej servise až k trom brejkbalom, pričom druhý využila a znížila na 2:4. Vzápätí však brejk nepotvrdila a po treťom stratenom servise prehrávala už 2:5. Slovenka však tradične bojovala a opäť sa jej podarilo požičané vziať späť a znížiť na 3:5. Potom prišlo znova trápenie s vlastným podaním a Belgičanka sa rýchlo dostala k stavu 40:0 a trom setbalom. Hantuchová všetky tri odvrátila, potom ešte aj štvrtý, ale piaty už nie a trojnásobná víťazka Roland Garros vyhrala za 35 minú

t prvý set 6:3. Hneď v úvode druhého dejstva sa najlepšia Slovenka dostala k dvom brejkbalom, ale nevyužila ich. Tento moment definitívne pochoval jej šance na dobrý výsledok. Belgičanka vzápätí Hantuchovú opäť brejkla a potom zvýšila aj na 3:0. Za stavu 0:4 sa rodáčke z Popradu podarilo ešte raz získať súperkin servis a znížiť na 1:4. To však bolo z jej strany všetko. Šťúpla Belgičanka vzápätí Slovenku po siedmy raz brejkla a pri svojom servise využila prvý mečbal. Zápas trval iba 65 minút a najväčší rozdiel bol v úspešnosti podania. Hantuchová mala úspešnosť I. servisu iba 41%, pričom súperka 70%. Na víťazné údery vyhrala Heninová-Hardennová 17:12 a na esá 1:0.

Štvorhra žien - 3. kolo (osemfinále):

Juliana Fedaková, Tatiana Perebijnisová (Ukr.) - Jarmila Gajdošová, Ashley Harkleroadová (SR/USA) 6:1, 6:1


Dvojhra juniorov - 1. kolo:

Andrej Martin (SR) - Rupeš Roy (India) 6:2, 7:5

Martin Kližan (2-SR) - Jaak Poldma (Est.) 3:6, 6:3, 3:6

Michaela Pochabová (SR) - Alexandra Dulgherová (16-Rum.) 1:6, 0:6


Súvisiace články