Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Wimbledon - Prvé semifinále V. Williamsová - Clijstersová

SITA|1. júl 2003 o 18:07

LONDÝN 1. júla (SITA, Reuters) - Prvé semifinále ženskej dvojhry vo Wimbledone (celková dotácia 9,37 mil. eur) bude záležitosťou Američanky Venus Williamsovej a Belgičanky Kim Clijstersovej. Hoci obe favoritky potrebovali na postup až tri sety, v tom rozh

odujúcom svoje súperky jasne prevýšili zhodným pomerom 6:1. Nasadená dvojka Clijstersová zdolala Talianku Silviu Farinovú-Eliovú 5:7, 6:0, 6:1 a v Londýne si zahrá semifinále vôbec po prvý raz. Dvadsaťročná Belgičanka, ktorú počas súboja z hľadiska už tradične povzbudzoval jej priateľ Austrálčan Lleyton Hewitt, si v závere I. setu vybrala slabšiu chvíľku. Za stavu 5:4 nevyužila tri setbaly a prehrala tri gemy v rade. Potom však prepla na vyšší prevod, druhý set vyhrala za 20 minút 6:0 a tretí, ktorý trval len o máličko dlhšie, 6:1. Už 31-ročná Talianka Farinová-Eliová napriek prehre dosiahla najlepšie wimbledonské umiestnenie v kariére, a to v All England Clube nechýbala v posledných dvanástich ročníkoch. Keď prišla do Londýna po prvý raz, Clijstersová mala 8 rokov...

Staršia zo sestier Williamsových Venus potvrdila v súboji dvoch wimbledonských šampiónok proti Davenportovej skvelú fazónu. Svoju staršiu krajanku a víťazku z roku 1999 zdolala v Londýne po tretí raz v rade (celkovo 12:10) a v semifinále na tráve All England Clubu nebude chýbať po štvrtý raz v neprerušenej sérii. "Mám už nejaké grandslamové tituly, prečo by som nemohla pridať ďalší opäť z Londýna?," pýtala sa po stretnutí víťazka.