Nedeľa, 24. októbra, 2021Meniny má Kvetoslava

Wimbledon - Prehra Hrozenskej s Venus Williamsovou

SITA|23. jún 2003 o 17:17

LONDÝN 23. júna (SITA) - Slovenská tenistka Stanislava Hrozenská nestačila vo svojej wimbledonskej premiére podľa predpokladov na favorizovanú Američanku Venus Williamsovú a podľahla jej 2:6, 2:6. Rodená Nitrianka (196. vo WTA Tour) v súboji s dvojnásobn

ou wimbledonskou víťazkou (2000, 2001) nemala čo stratiť. V 1. sete sa držala do stavu 1:2, potom jej turnajová i svetová štvorka ušla na 5:1. Za tohto stavu sa podarilo Hrozenskej jediný raz v stretnutí získať súperkino podanie. Williamsovej sa však vzápätí vydaril rebrejk, ktorým potvrdila zisk I. setu. V druhom sete prehrávala 21-ročná Slovenka (narodeniny oslávila 17. júna počas víťazného kvalifikačného ťaženia) rýchlo 1:4 a napokon sa zrodil rovnaký výsledok ako v I. sete. Hrozenská urobila počas zápasu iba šesť nevynútených chýb, kým jej súperka až 22. Staršia zo sestier Williamsových však jednoznačne dominovala vo víťazných úderoch: 23:3 i v počte es: 7:0.