Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Wimbledon - Philippoussis vyradil Agassiho

SITA|30. jún 2003 o 20:39

LONDÝN 30. júna (SITA) - Hlavnou udalosťou siedmeho hracieho dňa vo Wimbledone bola prehra 33-ročného Američana Andreho Agassiho. Nasadená dvojka turnaja skončila na rakete skvele podávajúceho Austrálčana Marka Philipppoussisa, ktorý súperovi nasúkal úcty

hodných 46 es. Dvadsaťšesťročný Philippoussis sa po troch operáciach kolena dostal do skvelej formy a v londýnskom štvrťfinále nebude chýbať už po štvrtý raz. Agassi (víťaz z roku 1992) prehral v siedmej hre V. setu svoj servis a to sa mu stalo osudným. Súperom Philippoussisa vo štvrťfinále bude 198. hráč rebríčka Entry Nemec Alexander Popp, ktorý tak zopakoval svoje wimbledonské umiestnenie spred troch rokov. Očakávaným štvrťfinalistom je štvrtý nasadený hráč Švajčiar Roger Federer. Jeho víťazstvo nad Španielom Felicianom Lopezom je však malým zázrakom, lebo hneď na začiatku ho seklo v krížoch a zvažoval, či vôbec na zápas nastúpi. "Bol som úplne zablokovaný a k tomu ešte tá bolesť. Postupom času sa však telo hrou zahrievalo a čiastočne sa to zlepšilo," povedal Federer, ktorý po prvý raz šokoval Wimbledon v osemfinále pred dvoma rokmi vyradením dovtedy suverénneho Američana Peta Samprasa. Jeden z topfavoritov, piaty nasadený Američan Andy Roddick, prehral síce s neobyčajne motivovaným Thajčanom Paradornom Srichaphanom vo štvrtom zápase na turnaji vôbec prvý set, skvelým podaním (14 es, 88% úspešnosť 1. servisu) však dokonale eliminoval útočné poňatie súpera a vyhral 3:1. Dvadsaťročný Roddick ťahá spolu s víťazným turnajom v Queen´s Clube sériu 9 zápasov bez prehry. Jeho súperom v osmičke bude švédsky deblový špecialista Jonas Björkman, ktorý si rovnako v štyroch setoch poradil s Bielorusom Maxom Mirným.


Priebežný súhrn výsledkov pondelkových stretnutí 4. kola (osemfinále) dvojhry mužov na treťom grandslamovom tenisovom podujatí roka na trávnatých dvorcoch All England Lawn Tennis and Croquet Clubu v Londýne (celková dotácia 9 373 990 libier):


Sjeng Schalken (8-Hol.) - Rainer Schüttler (9-Nem.) 7:5, 6:4, 7:5

Mark Philippoussis (Austr.) - Andre Agassi (2-USA) 6:3, 2:6, 6:7 (4), 6:3, 6:4

Roger Federer (4-Švajč.) - Feliciano Lopez (Šp.) 7:6 (5), 6:4, 6:4

Jonas Björkman (Švéd.) - Max Mirnyj (Biel.) 6:4, 3:6, 6:3, 7:6 (4)

Andy Roddick (5-USA) - Paradorn Srichaphan (12-Thaj.) 6:4, 3:6, 6:3, 6:2

Alexander Popp (Nem.) - Olivier Rochus (Belg.) 5:7, 6:3, 6:4, 6:2


Známe štvrťfinálové dvojice:

Andy Roddick (5-USA) - Jonas Björkman (Švéd.), Roger Federer (4-Švajč.) - Sjeng Schalken (8-Hol.), Alexander Popp (Nem.) - Mark Philippoussis (Austr.)

Súvisiace články