Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Wimbledon - Kučera bez problémov v 2. kole

SITA|22. jún 2004 o 14:22

LONDÝN 22. júna (SITA) - Slovenský tenista Karol Kučera si poľahky vybojoval postup do 2. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone. Skúsený Kučera zdolal v 1. kole Španiela Oscara ...

LONDÝN 22. júna (SITA) - Slovenský tenista Karol Kučera si poľahky vybojoval postup do 2. kola dvojhry na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone. Skúsený Kučera zdolal v 1. kole Španiela Oscara Hernandeza hladko 6:1, 6:2, 6:2. Tridsaťročný Bratislavčan vo svojej deviatej účasti na londýnskej tráve po šiesty raz postúpil do 2. kola. Najbližším Kučerovým súperom bude lepší z dvojice Ivan Ljubičič (28-Chorv.) - Wayne Ferreira (JAR).

Dvojhra - 1. kolo:

Karol Kučera (SR) - Oscar Hernandez (Šp.) 6:1, 6:2, 6:2

Sedemdesiaty šiesty hráč rebríčka Entry pre nasadzovanie Kučera prehrával s wimbledonským debutantom Hernandezom (88.) iba dvakrát. V úvode druhého i tretieho setu zhodne 0:1. Inak nemal problémy a počas celého zápasu nezaváhal pri svojom podaní . V prvom sete dovolil 26-ročnému Španielovi prvý a jediný gem až za stavu 3:0. Druhý set vyhral Kučera po dvoch brejkoch 6:2 a tretie dejstvo s takmer identickým priebehom rovnako 6:2.