Streda, 20. októbra, 2021Meniny má Vendelín

Wimbledon - Hewitt sa zlepšuje v krikete a golfe

SITA|1. júl 2003 o 15:34

LONDÝN 1. júla (SITA, Reuters) - Zaujímavosti z Wimbledonu, tretieho grandslamového tenisového turnaja roka na trávnatých dvorcoch londýnskeho All England Clubu:


Philippoussis začína deň vo vlnách Pacifiku

Recept Austrálčana Marka Philippoussisa na úspech znie - pred príchodom na kurt si treba zasurfovať. Dvadsaťšesťročný Philippoussis žije v kalifornskom Cardiffe neďaleko pobrežia Pacifiku. Ak práve necestuje po turnajoch, doma sa každé ráno preháňa na surfe po jeho vlnách. "Surfujem tri až štyri hodiny, potom nasleduje dvojhodinová príprava na kurte a ďalšie dve hodiny v telocvični," objasňuje robustný Austrálčan. Nečudo, že po osemfinálovom víťazstve nad Andrem Agassim dostal tenista s prezývkou "The Scud" niekoľko gratulačných esemesiek od svojich priateľov surfistov. "Surfovanie mi pomáha v tréningu a vyčistí mi myseľ," dodáva.


Hewitt hrá golf, kriket a stíha aj povzbudzovať Clijstersovú

Neúspešný obhajca triumfu v mužskej dvojhre Austrálčan Lleyton Hewitt zostal v Londýne aj napriek skorej rozlúčke už v 1. kole. Má teraz aspoň dosť času, aby si vylepšil svoje schopnosti v golfe a krikete. Dvadsaťdvaročný rodák z Adelaide sa stal dokonca hviezdou vo výročnom kriketovom stretnutí medzi tenistami Austrálie a Juhoafrickej republiky. K pohodlnému víťazstvu svojho tímu prispel trinástimi prebehmi. Minulú sobotu zašiel aj do írskeho Dublinu, kde sa stretol s účastníkmi tenisového turnaja na Svetových letných špeciálnych olympijských hrách. Napriek tomu jeho hlavnou úlohou zostáva povzbudzovanie priateľky Kim Clijstersovej, ktorá sa prebojovala už do štvrťfinále ženskej dvojhry. "Cítim jeho prítomnosť v lóži. Sleduje každý môj úder a tým mi veľmi pomáha," tvrdí 20-ročná Belgičanka.

Súvisiace články