Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Wimbledon - Henman opäť nevyhrá, stop aj Nadalovi - doplnené

SITA|23. jún 2005 o 18:51

LONDÝN 23. júna (SITA) - Dva dni po ženskej víťazke Roland Garros Belgičanke Justine Heninovej-Hardennovej sa s tohtoročným Wimbledonom rozlúčil aj mužský šampión z Paríža. Španiel Rafael Nadal si ako ...

LONDÝN 23. júna (SITA) - Dva dni po ženskej víťazke Roland Garros Belgičanke Justine Heninovej-Hardennovej sa s tohtoročným Wimbledonom rozlúčil aj mužský šampión z Paríža. Španiel Rafael Nadal si ako turnajová štvorka v 2. kole nedokázal poradiť s výborne podávajúcim Luxemburčanom Gillesom Mullerom a podľahol mu 4:6, 6:4, 3:6, 4:6. Dvadsaťjedenročný ľavák, ktorý na rýchlych povrchoch ťaží zo svojej výšky 196 cm, postúpil do 3. kola turnaja Grand Slamu po prvý raz. "Videl som, že na tráve to nie je ten Nadal ako na antuke. Ja som dobre využíval svoj servis a keď sa dalo, tak aj prechod na sieť. Ak bude chcieť Španiel niekedy vyhrať Wimbledon, bude to mať veľmi ťažké," komentoval víťazný Muller.

Štvrtok bol smutným dňom aj pre domácich priaznivcov tenisu. Ani dvanásty pokus ich miláčika Angličana Tima Henmana o wimbledonské víťazstvo sa totiž neskončil úspechom. Tridsaťročný skúsený harcovník už druhý päťsetový zápas v rade nezvládol a podľahol 152. hráčovi rebríčka ATP Entry Rusovi Dmitrijovi Tursunovovi 6:3, 2:6, 6:3, 3:6, 6:8. A to ešte v piatom sete za stavu 4:5 pri podaní 22-ročného súpera odvrátil dva mečbaly. Henman mal v stretnutí až 22 brejkových možností, z nich však využil iba päť. Tursunov bol oveľa efektívnejší: z deviatich brejkbalov využil šesť. Rus sa vo Wimbledone stáva postrachom vysoko nasadených hráčov. Vlani v 1. kole vyradil krajana Marata Safina, teraz Henmana. "Chvalabohu, že to mám za sebou. Po nevyužitých dvoch mečbaloch som celkom rád, že som to napokon zvládol," nechal sa počuť víťaz.


Súvisiace články