Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Wimbledon: Gajdošová skončila v 1. kole

SITA|Publikované 28. jún 2006 o 14:14

LONDÝN 28. júna (SITA) - Po Martine Suchej a Dominikovi Hrbatom sa s tretím grandslamovým turnajom roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier) rozlúčila aj Jarmila Gajdošová. Talentovaná ...

LONDÝN 28. júna (SITA) - Po Martine Suchej a Dominikovi Hrbatom sa s tretím grandslamovým turnajom roka na londýnskej tráve vo Wimbledone (dotácia 10 378 710 libier) rozlúčila aj Jarmila Gajdošová. Talentovaná Slovenka vo svojom debute v All England Clube nestačila na skúsenú Austrálčanku Nicole Prattovú a podľahla jej hladko 2:6, 3:6. Z troch tohtoročných grandslamových premiér v hlavnej súťaži uspela 19-ročná Gajdošová v 1. kole len raz, a to na Roland Garros v Paríži. V tohtoročnom Wimbledone zostala zo Slovákov v hre už len Daniela Hantuchová vo dvojhre, ktorú ešte v stredu čaká súboj 2. kola s Američankou Jameou Jacksonovou.

Dvojhra - 1. kolo:

Jarmila Gajdošová (SR) - Nicole Prattová (Austr.) 2:6, 3:6

Slovenská tenistka (86. v rebríčku WTA) nestačila na skúsenú, o 14 rokov staršiu súperku. V prvom sete bol stav vyrovnaný len za stavu 1:1, potom už získavala hru za hrou 33-ročná Austrálčanka, ktorej patrí v rebríčku WTA 136. pozícia. Ani v druhom sete 19-ročná Gajdošová nenašla protizbraň na hru súperky, a prvý gem získala až za stavu 0:4. Keď Prattová viedla 5:2, podávala na víťazstvo, no Slovenka ešte znížila na 3:5. Potom však neudržala svoj servis a prehrala druhý set 3:6. Prattová sa vo svojej 12. účasti na wimbledonskej tráve prebojovala iba po tretí raz do 2. kola.