Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Wimbledon - Federer obhájil

SITA|4. júl 2004 o 19:01

LONDÝN 4. júla (SITA) - Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer obhájil svoje víťazstvo na londýnskej tráve spred roka. Vo finále dvojhry mužov v 118. ročníku Wimbledonu zvíťazil Federer ...

LONDÝN 4. júla (SITA) - Najvyššie nasadený švajčiarsky tenista Roger Federer obhájil svoje víťazstvo na londýnskej tráve spred roka. Vo finále dvojhry mužov v 118. ročníku Wimbledonu zvíťazil Federer nad turnajovou dvojkou Američanom Andym Roddickom 4:6, 7:5, 7:6 (3), 6:4. Federer si pripísal na konto už tretí grandslamový titul v kariére a druhý v tomto roku, keď na prelome januára a februára triumfoval na Australian Open v Melbourne. Dvadsaťdvaročný Švajčiar si poistil pozíciu svetovej tenisovej jednotky v oboch rebríčkoch ATP Entry i Champions Race. Víťaz zinkasoval prémiu 602 500 libier, zdolaný finalista polovicu.

Ani posledný deň 118. ročníka Wimbledonu sa nezaobišiel bez dažďových prestávok. Finále dvojhry mužov museli organizátori z tohto dôvodu dva razy prerušiť. Prvé dejstvo síce patrilo Roddickovi v pomere 6:4, druhý set však vyhral Federer 7:5, ktorý v treťom sete otočil stav z 2:4 na 7:6 (3). V rozhodujúcom štvrtom sete vzal Federer súperovi podanie za stavu 3:3, potom vyhral svoj servis a definitívne priklonil misky váh na svoju stranu. Švajčiar predĺžil sériu víťazstiev na tráve na neuveriteľných 24 stretnutí.