Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Wimbledon - dvojhra mužov - štvrťfinále - súhrn

SITA|30. jún 2004 o 21:55

LONDÝN 30. júna (SITA) - Posledným semifinalistom mužskej dvojhry na prestížnom londýnskom tenisovom grandslame na tráve vo Wimbledone (celková dotácia 9,3 mil. libier) sa stal Francúz Sebastien Grosjean.

Desiaty nasadený hráč zdolal nenasadeného Nemca Floriana Mayera hladko 7:5, 6:4, 6:2. Súperom Grosjeana v boji o postup do finále bude najvyššie nasadený obhajca minuloročného titulu Švajčiar Roger Federer. Ten si vo štvrťfinálovom dueli šampiónov z ostatných dvoch rokov poradil s Austrálčanom Lleytonom Hewittom 6:1, 6:7 (1), 6:0, 6:4. Federer stratil prvý set na turnaji, napriek tomu podal skvelý výkon, na ktorý dokázal Hewitt bodovo odpovedať iba v závere druhého setu. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Američan Andy Roddick a Chorvát Mario Ančič. Druhý nasadený Roddick si vo vyrovnanom stretnutí poradil s Holanďanom Sjengom Schalkenom 7:6 (4), 7:6 (9), 6:3, keď ani raz nestratil svoje podanie. To naopak zradilo turnajovú päťku Brita Tima Henmana v súboji s nenasadeným Chorvátom Mariom Ančičom, s ktorým prehral 6:7 (5), 4:6, 2:6. Henman tak opäť nenaplnil nádeje britských fanúšikov o domácom víťazovi Wimbledonu po dlhých 68 rokoch.