Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Wimbledon - Cervanovej stop v 1. kole

SITA|Publikované 21. jún 2005 o 19:05

LONDÝN 21. júna (SITA) - Slovenskej tenistke Ľudmile Cervanovej sa nepodarilo napodobniť krajanku Danielu Hantuchovú a postúpiť do 2. kola dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji roka vo Wimbledone.

Dvadsaťpäťročná Slovenka v 1. kole podľahla skúsenej Austrálčanke Nicole Prattovej 6:3, 3:6, 1:6 a na posvätnej tráve sa už po štvrtý raz rozlúčila hneď v úvode. Cervanovej londýnskym maximom zostáva 3. kolo z vlaňajška.

Dvojhra - 1. kolo:

Ľudmila Cervanová (SR) - Nicole Prattová (Austr.) 6:3, 3:6, 1:6

Cervanová (87. vo WTA) začala zápas zle a po štyroch gemoch prehrávala s Prattovou 1:3. Potom však ožila a sériou piatich gemov v rade vyhrala úvodný set 6:3. V druhom sete sa potom 121. hráčka sveta Prattová odpútala slovenskej súperke z 2:2 na 5:2 a set vyhrala 6:3. V treťom dejstve už na dvorci dominovala 32-ročná Austrálčanka, ktorá už od stavu 2:1 Cervanovej nedovolila ani zisk jediného gemu. Zaujímavé je, že Prattová sa objavila vo Wimbledone po prvý raz už v roku 1991, no do 2. kola postúpila z desiatich účastí iba po druhý raz.