Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Wilshere odmieta cudzincov v reprezentácii

(Autor: SITA/AP)
TASR|9. okt 2013 o 13:05

Hráč Arsenalu reaguje na možnosť, že by za Anglicko mohol hrať Januzaj, ktorý sa narodil v Belgicku.

LONDÝN. Stredopoliar Arsenalu Londýn Jack Wilshere sa prihovára za to, aby za anglickú reprezentáciu hrali iba rodáci z Anglicka.

Wilsherovi sa nepáči, že Anglicka futbalová asociácia (FA) vôbec uvažuje o tom, že by dres Albiónu mohol v budúcnosti obliecť Adnan Januzaj pochádzajúci z Belgicka.

Osemnásťročný stredopoliar Manchestru United uplynulú sobotu dvomi gólmi rozhodol o triumfe "červených diablov" v Sunderlande. Anglicko by podľa pravidiel mohol reprezentovať najskôr v roku 2018.

"Za Anglicko by mali hrať iba Angličania, ktorí sa v tejto krajine aj narodili. Ak žijete v Anglicku päť rokov, to ešte neznamená, že ste Angličanom," povedal pre agentúru AP Wilshere.

Jeden z najväčších talentov anglického futbalu sa minulý týždeň postaral o palcové titulky v britských bulvároch. Paparrazi ho totiž nafotili, ako oslavuje triumf Arsenalu nad Neapolom v Lige majstrov v nočnom bare s cigaretou v ruke, čo pobúrilo trénera "kanonierov" Arsenea Wengera.

"Jackovo správanie ma sklamalo. Futbalista si na verejnosti jednoducho nemôže dovoliť podobné vylomeniny. Musí ísť príkladom a nerobiť to, čo ničí jeho zdravie a poškodzuje dobrú povesť," nechal sa počuť francúzsky kouč.

Súvisiace články