Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Williamsová bude aj naďalej bojkotovať Indian Wells

TASR|Publikované 29. mar 2007 o 10:33

Americká tenistka Serena Williamsová chce aj napriek novým pravidlám WTA Tour pokračovať v bojkote turnaja v Indian Wells.

Americká tenistka Serena Williamsová chce aj napriek novým pravidlám WTA Tour pokračovať v bojkote turnaja v Indian Wells, kde nehrala od roku 2001. Pravdepodobne však bude čeliť tvrdým postihom, keďže vedenie série pod hrozbou trestov prikázalo tenistkám na tomto turnaji hrať. Nový systém začne platiť od roku 2009.

Williamsová bojkotuje Indian Wells spolu so svojou sestrou Venus. V roku 2001 ich totiž diváci vypískali, keď krátko pred vzájomným semifinálovým súbojom Venus odstúpila v prospech Sereny. Ich otec Richard označil divákov za rasistov. "Môžem vám potvrdiť, že šance mojej účasti v Indian Wells sú nulové, nevrátim sa tam. Každý, kto by prešiel tým, čo som zažila ja, by to cítil rovnako," neoblomne vyhlásila Williamsová.

Podľa nových pravidiel budú musieť hráčky povinne absolvovať štyri turnaje - v Miami, Indian Wells a nové podujatia v Madride a Pekingu. Zároveň budú platiť prísnejšie tresty pre tenistky, ktoré tieto turnaje bez pádneho dôvodu vynechajú.

Vedúci exekutívy WTA Tour Larry Scott odmietol akékoľvek výnimky. "Tento systém sme postavili do budúcnosti a snáď aj dlho vydrží. Nebudeme ho meniť podľa záujmov konkrétnych hráčok. Je mi veľmi ľúto, čo si Williamsové od miestnych divákov vytrpeli, hovoril som s nimi o tom. Myslím, že nás pochopili. Na základe ich požiadaviek nemôžeme meniť pravidlá," vyhlásil.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.