Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Widhölzl vzdal boj o účasť na MS v Sappore

SITA|Publikované 30. jan 2007 o 13:59

VIEDEŇ 30. januára (SITA) - Skokan na lyžiach Andreas Widhölz vzdal boj o miesto v tíme Rakúska na 46. majstrovstvá sveta, ktoré sa od 22. februára do 4. marca 2007 uskutočnia v japonskom Sappore. Olympijský ...

VIEDEŇ 30. januára (SITA) - Skokan na lyžiach Andreas Widhölz vzdal boj o miesto v tíme Rakúska na 46. majstrovstvá sveta, ktoré sa od 22. februára do 4. marca 2007 uskutočnia v japonskom Sappore. Olympijský víťaz z Turína 2006 v súťaži družstiev a víťaz 18 pretekov Svetového pohára priznal, že nie je v najlepšej forme a nechce preto blokovať miesto v kádri trénera Alexandra Pointnera. Widhölzl sa chce sústrediť už iba na Svetový pohár. "Vyčerpal som už všetky možnosti, aby som sa dostal do potrebnej formy. Nechcem iba využívať svoje meno, aby som si udržal miesto v reprezentácii. Toto rozhodnutie však neznamená, že sa chystám ukončiť kariéru. Chcel by som o rok štartovať na MS v letoch na lyžiach v Oberstdorfe. Dvakrát som bol na svetovom šampionáte v letoch strieborný a chcel by som konečne získať aj zlato," povedal 30-ročný Widhölzl.

Definitíva o rakúskej nominácii na tohtoročné MS v Sappore padne po nasledujúcich troch podujatiach Svetového pohára v nemeckých strediskách Titisee-Neustadt (3. - 4. februára), Klingenthal (7. februára) a Willingen (10. - 11. februára). Tréner Pointner bude vyberať zostavu z osmičky Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Martin Koch, Andreas Kofler, Martin Höllwarth, Wolfgang Loitzl, Arthur Pauli a Mario Innauer.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.