Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

WHIL už pozná nováčikov, Trenčín do interligy chce, Kunovice váhajú

TASR|Publikované 2. máj 2006 o 16:16

Bratislava 2. mája (TASR) - Hádzanárska interliga žien WHIL spoznala po poslednom aprílovom víkende už oba tímy, ktoré si predčasne vybojovali celkové ...

Bratislava 2. mája (TASR) - Hádzanárska interliga žien WHIL spoznala po poslednom aprílovom víkende už oba tímy, ktoré si predčasne vybojovali celkové prvenstvo v najvyšších národných súťažiach a tým pádom získali právo štartovať v 5. ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže. Zatiaľ čo víťaz I. slovenskej ligy z Trenčína sa chce s určitosťou predstaviť v elitnej kategórii, prvé družstvo I. českej ligy z Kunovíc váha, či svoje privilégium využije.

HK Štart Trenčín nahradí v slovenskom poltucte vypadávajúce Bánovce, ktoré mal prvoligový osud stretnúť už vlani, no vo WHIL nakoniec zotrvali ako náhradník za odhlásené Šurany. V tejto sezóne však v 22 kolách súťaže nezískali ani jediný bod a zostupu sa už nevyhli. "Určite plánujeme v súťaži obstáť dôstojnejšie ako Bánovce. Možnosť hrať vo WHIL sme mali už aj vlani, keď nám po odhlásení Šurian zväz ponúkol ich miesto. My sme však nechceli nič unáhliť, lebo naše mladé dievčatá sa potrebovali ešte trochu oťukať. Veď v našom výbere je sedem maturantiek a nebolo by správne ich vtedy posielať do jamy levovej," vysvetlil prezident klubu Ján Bakoš a pokračoval: "Hoci gro nášho tímu tvoria hráčky, ktoré získali republikový titul v kategóriách mladších i starších dorasteniek, plánujeme káder v najbližších týždňoch ešte posilniť."

Podobne mladý kolektív má aj SHK ZFP z moravských Kunovíc, ktoré patrili aj medzi trinástku premiérového ročníka WHIL, no vedenie klubu ešte čaká viacero rokovaní s partnermi klubu i zástupcami mesta. Ekonomický faktor by však nemal byť v ich prípade prvoradý. "Napríklad náklady na dopravu nebudú pre nás určite vyššie ako v prvej lige. Náročnejšie však pre nás bude vyriešiť personálnu otázku a to nie len v kádri, do ktorého potrebujeme získať skúsenejšie hráčky, ale aj v organizácii práce klubu," informoval bývalý úspešný tréner československej reprezentácie zo šéfstva Kunovíc Jiří Zerzáň a pokračoval: "Jednoducho ešte zostáva veľa otázok, ktoré treba zodpovedať a ja osobne nepovažujem za potrebné účinkovať vo WHIL len preto, že sme vyhrali prvú ligu a zohrať tam takú rolu ako v uplynulej sezóne Bánovce a Bohunice. Naše dievčatá by v interlige síce hrali veľmi radi, no potrebujeme vystužiť kolektív skúsenejšími hráčkami." Problémy so šiestym účastníkom sú na českej strane WHIL už pomaly chronického charakteru - pred dvoma rokmi odštartoval 3. ročník súťaže len s jedenástimi účastníkmi, vlani sa štart nováčika z Písku, ktorý čakal na podporu mesta, schválil prakticky až po uzávierke súťaže a ak Kunovice nakoniec svoju miestenku nevyužijú, WHIL zažije svoje prvé malé jubileum znova v nepárnom prevedení.

Súvisiace články