Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

West Brom prepustil Garyho Megsona

SITA|27. okt 2004 o 10:33

LONDÝN 27. októbra (SITA, AFP) - Vedenie anglického futbalového klubu West Bromwich Albion prepustilo v utorok popoludní s okamžitou platnosťou trénera Garyho Megsona. Oznámenie o ukončení spolupráce ...

LONDÝN 27. októbra (SITA, AFP) - Vedenie anglického futbalového klubu West Bromwich Albion prepustilo v utorok popoludní s okamžitou platnosťou trénera Garyho Megsona. Oznámenie o ukončení spolupráce prišlo iba pár hodín potom, čo sám Megson oznámil, že po vypršaní zmluvy na konci aktuálnej sezóny mieni opustiť klub. West Bromwich vyhral v tomto ročníku v Premier League len jediný zápas. "Nebudem podpisovať novú zmluvu a nebudem sa viac vyjadrovať k rozhodnutiu, ktoré som spravil. Kontrakt mi končí 30. júna a dovtedy budem pokračovať v mojej práci. Vynaložím všetko úsilie, aby sa nám podarilo v lige udržať," povedal štyridsaťpäťročný kouč v utorok popoludní. Iba pár hodín nato sa členovia správnej rady na svojom zasadnutí rozhodli, že Megsona vo funkcii dočasne nahradí jeho doterajší asistent Frank Burrows. "Gary Megson nás listom informoval, že si praje po konci sezóny opustiť klub. Akceptovali sme tento list ako rezignáciu. V záujme West Bromwichu Albion je, aby Megson neviedol klub ďalej ako hlavný tréner. Správna rada oceňuje veľký prínos práce, ktorú Gary Megson v klube počas svojho pôsobenia odviedol a praje mu veľa šťastia do budúcnosti," uvádza sa v stanovisku klubu z Birminghamu.

Megson počas štyri a pol ročného pôsobenia dostal mužstvo, v ktorom v minulosti hrával aj Slovák Igor Bališ, dvakrát do najvyššej anglickej súťaže. Na jeho odchode sa podieľa aj fakt, že tréner West Bromwichu nemá veľmi dobré vzťahy s prezidentom klubu Jeremym Peacom.


Súvisiace články