Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Weiss zahanbený

Sportnet|Publikované 12. feb 2009 o 23:00

Obe prehry berie tréner na sebaSom veľmi sklamaný, za výsledok aj predvedenú hru sa musíme hanbiť. Týmito slovami zhodnotil hlavný tréner

Obe prehry berie tréner na seba

Som veľmi sklamaný, za výsledok aj predvedenú hru sa musíme hanbiť. Týmito slovami zhodnotil hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Vladimír Weiss stredajší druhý zápas jeho zverencov na medzinárodnom turnaji štyroch krajín na Cypre.

NIKÓZIA. Proti domácemu výberu síce Slováci nastúpili v zápase o 3. miesto v netradičnom zložení, s jedným debutantom a viacerými členmi širšieho kádra, no napriek tomu predviedli v Nikózii proti húževnatým Cyperčanom, ktorí tiež nepostavili úplne najsilnejšiu zostavu, podpriemerný výkon. Obrancovia sa viackrát na ihrisku márne hľadali, nefungovala súčinnosť so stredovou formáciou a svoj deň rozhodne nemali ani útočníci. Výsledkom bol stav 3:0 na ukazovateli skóre v prospech mužstva z Afroditinho ostrova v 82. min stredajšieho merania síl, štvrtého vzájomného v histórii. Na pripomenutie, vo všetkých troch predchádzajúcich zápasov sa zrodili hladké víťazstvá Slovákov (postupne 3:1, 6:1 a 3:1). V závere sa síce dokázali hostia dvakrát gólovo presadiť zásluhou Róberta Ježa a Erika Jendrišeka, ale hlavný kouč A-tímu SR po stretnutí nemal vôbec dôvody na radosť.

Hrali len päť minút

"Mne zostáva jedine pogratulovať Cypru k víťazstvu. Z 90 minút zápasu sme hrali futbal len päť minút, a to je veľmi málo. Nastúpili sme síce v obmenenej zostave, to však nesmie byť výhovorkou. Upozorňoval som hráčov na to, že cyperský futbal išiel vpred a výsledok hovorí za všetko. Jednoducho nemôžeme čakať, že za päť minút otočíme celé stretnutie. Obe prehry beriem na seba, pretože som bol asi veľmi optimistický v súvislosti s výberom niektorých hráčov. Dúfal som, že do budúcnosti budem mať k dispozícii širší káder, no asi som sa mýlil," skonštatoval 44-ročný bratislavský rodák Vladimír Weiss a sklamane dodal: "Momentálne nevidím na našom pôsobení na turnaji žiadne pozitíva, aj keď v dueli s Ukrajinou sme určite ukázali väčšiu kvalitu ako proti Cypru."

Hrubé chyby

Rovnako ako slovenský kouč neskrýval sklamanie ani v utorok kapitán tímu Róbert Vittek, ktorý stredajší súboj začal na lavičke náhradníkov. Do hry naskočil až od úvodu druhého polčasu. Tréner Weiss ho posielal na ihrisko so želaním, aby nedopustil hanbu a pokúsil sa vývoj stretnutia otočiť. "Žiaľ, nepodarilo sa nám to. Po hrubých chybách sme opäť dostali tri góly, prakticky sme sa zdolali sami. To, čo sme chceli, sme hrali možno len 10 - 15 minút. Takéto zaváhania by sa na reprezentačnej úrovni nemali vôbec stávať," povedal útočník francúzskeho OSC Lille.

(sita)

FAKTY

n Súhrn výsledkov stredajších priateľských futbalových stretnutí: Cyprus - Slovensko 3:2 (1:0), Srbsko - Ukrajina 0:1 (0:1), Lotyšsko - Arménsko 0:0, Macedónsko - Moldavsko 1:1 (0:0), Island - Lichtenštajnsko 2:0 (1:0), Estónsko - Kazachstan 0:2 (0:1), Izrael - Maďarsko 1:0 (0:0), Turecko - Pobrežie Slonoviny 1:1 (1:0), Rumunsko - Chorvátsko 1:2 (1:1), Grécko - Dánsko 1:1 (0:0), Rakúsko - Švédsko 0:2 (0:0), Nemecko - Nórsko 0:1 (0:0), Švajčiarsko - Bulharsko 1:1 (1:1), Tunisko - Holandsko 1:1 (0:0), Francúzsko - Argentína 0:2 (0:1), Litva - Andorra 3:1 (1:0), Maroko - Česko 0:0, Belgicko - Slovinsko 2:0 (1:0), Portugalsko - Fínsko 1:0 (0:0), Španielsko - Anglicko 2:0 (1:0).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.