Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Weiss: Verím, že v Katare budem futbalovo rásť

Vladimír Weiss (v tmavom drese Olympiakosu) nateraz Ligu majstrov vymenil za katarskú súťaž. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|Publikované 27. jan 2014 o 11:30

Vladimír Weiss sa prestupom do katarského Lekhwiya SC vzdal osemfinále Ligy majstrov, Pireus hrá proti Manchesteru United.

BRATISLAVA. Šokoval. Slovenský reprezentant Vladimír Weiss prestúpil z Olympiakos Pireus do katarského Lekhwiya SC.

„Nechcem robiť predčasné závery. Je tam iba dva dni. Môj postoj k nemu sa nemôže zmeniť po jednom prestupe. To by nebolo férové. Na druhej strane uvidíme, ako príde pripravený na medzištátny zápas,“ zhodnotil prestup šikovného krídelníka tréner národného tímu Ján Kozák.

Weiss sa prestupom vzdal osemfinále Ligy majstrov, ktoré odohrá Pireus proti Manchesteru United.

„Bol by som rád, ak by prišiel tak pripravený a odohral také zápasy ako v kvalifikácii proti Bosne a Hercegovine. Vtedy bola radosť naňho pozerať. Ako hráča ho uznávam. Ukázal ochotu pracovať pre tím,“ dodal Kozák.

Weiss: Kozákove slová si vážim

Úroveň katarskej ligy je však veľmi otázna. „Ja sa obávam jednej veci. Neviem, aká je úroveň katarskej ligy, aký je tam tréningový proces. Sú tam dosť vysoké horúčavy,“ pokračoval kouč.

Tam, kde zvyčajne futbalové esá končia kariéru prichádza Vladimír Weiss už vo veku 24 rokov. „V Katare bude svetový šampionát. Chcú spropagovať futbal a ligu a zrejme tam budú ťahať aj mladších hráčov, ktorí upútajú. Weiss je typ, ktorý má čo ukázať,“ dodal Kozák.

"Pri svojom rozhodovaní som zvážil všetko, samozrejme aj reprezentáciu. Myslím si, že keď budem podávať dobre výkony, tak si dvere nepribuchnem, čomu svedčí aj reakcia reprezentačného trénera Jana Kozáka, ktorý povedal, že je lepšie hrávať v Katare ako sedieť na lavičke v Grécku," povedal v následnom rozhovore na vlastnom webe Weiss.

"Jeho slova si veľmi väzím a vždy budem jeho rozhodnutia akceptovať. Budem však robiť všetko preto, aby som si v reprezentácii udržal miesto, ktoré som si vybudoval," dodal Weiss.

Otec ho podporuje

Hlavnú úlohu pri prestupe vraj zohral alžírsky stopér Madjid Bougherra, s ktorým Weiss hrával v rokoch 2010 - 2011 v Glasgow Rangers.

„Dostal som od klubu ponuku cez môjho agenta a po rozhovore s Madjidom som ju prijal. Krajina prežíva futbalový boom, tím má veľké ambície a ja sa budem snažiť hrať čo najlepšie,“ dodal pre klubovú stránku Weiss. Slovák tiež hral za Manchester City, Bolton, Espanyol Barcelona i Pescaru.

"Každý jeden môj krok v mojej kariére silno preberám s mojim otcom. Pre mňa je jeho názor jeden z najdôležitejších a keď sme si prebrali všetky body pri tomto rozhodovaní, tak sme sa zhodli, čomu som sa potešil," povedal Weiss mladší.

"Otec, spolu s rodinou, ma podporujú a to mi môže len pomôcť, pretože sú to pre mňa tí najdôležitejší ľudia v mojom živote. Zaželal mi veľa šťastia a všetko dobré," dodal Weiss.

Nezhody s trénerom

Weiss tvrdí, že v Grécku sa cítil výborne a klubu je vďačný za šancu, ktorú dostal.

"Hral som v najlepšom gréckom tíme Ligu majstrov, spoznal som veľa dobrých ľudí, žiaľ, ku koncu som necítil potrebnú dôveru medzi mnou a trénerom. V kľúčových momentoch sme sa nezhodli, a preto som vedel, že to fungovať nebude a musím odísť," povedal Weiss.

"Po vzájomnej dohode sme dospeli k tomu, že mi nebudú robiť problém pri prípadnom prestupe. Samozrejme, rozišli sme sa v dobrom a zostávame naďalej všetci veľkými priateľmi. Želám im, aby postúpili v Lige majstrov cez Manchester United a získali ďalší titul," povedal bratislavský rodák.

"Čakal som negatívnu reakciu ľudí, nie som prekvapený. Skôr naopak, som na také niečo pripravený. Hovorí sa, že do týchto krajín sa chodí ku koncu kariéry, ale nikde nie je napísané, že sa tam nemôže isť aj skôr," povedal Weiss.

V Katare je podľa neho veľa známych futbalistov. "Tréner nášho mužstva je vysoko uznávaný Belgičan Eric Gerets a dokonca poznám osobne par hráčov, ktorí mi prestup len odporučili,“ dodal Weiss.

Weiss: Šebo má na všetko zdravý názor

Prestup tiež konzultoval so svojim kamarátom, bývalým reprezentantom Filipom Šebom.

„S Filipom som za dva dni volal asi sto krát a preberal s nim úplne všetko, pretože Filip má na všetko zdravý názor, vidí realitu taká aká je a vždy sa mi zo skúsenosti snaží poradiť. Aj on mi teda pomohol k môjmu veľkému rozhodnutiu," uzavrel Weiss.

Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.