Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Weiss: V národnom tíme sa opäť grupuje dobrá partia

(Autor: SITA)
Sportnet|11. aug 2013 o 21:40

Ján Kozák je víťazný typ a veľký motivátor a to podľa Weissa znamená, že vo zvyšku kvalifikácie ešte budú Slováci skúšať šťastie.

SENEC. Na posledných troch zrazoch národného tímu chýbal pre vleklé svalové zranenie, aj preto sa na ten premiérový pod novým koučom slovenskej futbalovej reprezentácie Jánom Kozákom mimoriadne tešil.

Nová akvizícia gréckeho majstra Olympiakosu Pireus Vladimír Weiss: "Som rád, že sa zranenie umúdrilo. Aj teraz v letnej v príprave som mal ešte drobné problémy, ale som pripravený nastúpiť," povedal 23-ročný šikovný krídelník.

Podľa neho sa v národnom tíme opäť grupuje dobrá partia, ktorá sa zaslúžila o postup Slovenska na MS 2010 a tam o historický prienik do osemfinále.

"V prípade Muchu a Šestáka si myslím, že nie je o čom diskutovať. Obaja do reprezentácie patria. Som rád, že sme teraz podobný tím, ktorý vybojoval postup na MS. Verím, že sa nám aj podarí dosahovať výkony z toho obdobia, keď trénoval reprezentáciu môj otec," dodal Weiss junior.

Nový kouč Ján Kozák je víťazný typ a veľký motivátor a to podľa Vladimíra Weissa bude znamenať, že vo zvyšku kvalifikácie MS ešte budú Slováci skúšať šťastie.

"Ľudia si myslia, že sme už mimo hry, ale vo futbale je všetko možné. Stále je možnosť kvalifikovať sa do baráže a podľa mňa takto zmýšľa aj nový tréner. Určite nechceme kvalifikáciu len dohrať, ale bojovať o postup," doplnil Weiss.

Slovákom patrí v G-skupine tretia priečka so štvorbodovou stratou na druhé Grécko. Až sedem bodov Hamšík a spol. strácajú na vedúcu Bosnu a Hercegovinu, s ktorou odohrajú v septembri najbližšie dva zápasy o body (6.9. v Zenici a 10.9. v Žiline).

Súvisiace články