Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Weight je šťastný, že Demitra (zatiaľ) zostal v St. Louis

Sportnet|5. júl 2001 o 08:34

St. Louis 5. júla (TASR) - Kanadský hokejista Doug Weight, ktorého z Edmontonu Oilers získal ďalší účastník NHL St. Louis Blues, vyjadril radosť, že v tíme bluesmanov ...

St. Louis 5. júla (TASR) - Kanadský hokejista Doug Weight, ktorého z Edmontonu Oilers získal ďalší účastník NHL St. Louis Blues, vyjadril radosť, že v tíme bluesmanov zatiaľ zostáva aj slovenský útočník Pavol Demitra a že ho vedenie klubu "neobetovalo" práve na účel Weightovho príchodu.

Stredný útočník Weight, ktorý so St. Louis podpísal päťročnú zmluvu za 40,5 milióna dolárov, v rozhovore pre miestnu tlač uviedol, že spoločne s agentom Stevom Bartlettom sa obávali, že generálny manažér Larry Pleau v snahe získať oporu olejárov využije práve dubnického rodáka Demitru, ktorý absolvoval pre zranenia dosť nešťastnú sezónu. "Cez môjho agenta som sa snažil vyzvedieť, ako to bude s Demitrom," vyhlásil Weight a pokračoval: "Chcel som zistiť, koho sa Blues zrieknu namiesto mňa, no Pleau to tajil do poslednej chvíle. O to väčšia bola moja radosť, keď som sa dozvedel, že Demitra do Edmnontonu neodíde."

Blues nakoniec do Kanady poslali Nemca Jochena Hechta a talentovaného mladíka Martyho Reasonera, s ktorým si však vôbec nerozumel tréner Joel Quenneville.

Osud posledného Slováka z niekdajšieho úspešného útoku bluesmanov "Cycling Slovaks" však stále nie je spečatený a vedenie klubu nevyvrátilo, že Demitru ešte použije na trhu s voľnými hráčmi.

Center Weight, ktorý sa nádejal na spoluprácu s Demitrom, môže mať dobré spomienky na slovenských hráčov, lebo počas jeho účinkovania v Edmontone sa tu stretol s Miroslavom Šatanom a dokonca stabilne viedol nebezpečný útok po bokoch s Jasonom Arnottom a bývalým kapitánom slovenskej reprezentácie Zdenom Cígerom.

Súvisiace články