Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Washingtonu chýba Bondra

Sportnet|8. jan 2004 o 00:00

Peter Bondra by mal čoskoro znova nastúpiť na zápas Washingtonu ( v noci hrali Capitals s Phoenixom ). Návrat najlepšieho kanoniera v histórii klubu (466 gólov) určite prispeje k ofenzíve, ktorá v posledných zápasoch veľmi trpela. Súperom útočníkov ...

Peter Bondra by mal čoskoro znova nastúpiť na zápas Washingtonu ( v noci hrali Capitals s Phoenixom ). Návrat najlepšieho kanoniera v histórii klubu (466 gólov) určite prispeje k ofenzíve, ktorá v posledných zápasoch veľmi trpela. Súperom útočníkov Washingtonu pritom bude 26-ročný Brian Boucher. Prvý brankár, ktorý má po 55 rokoch súťaže šancu vychytať štvrtý zápas v rade na nulu. V uplynulých troch zápasoch nepustil ani jeden gól, jeho séria dosiahla 205 minút a 45 sekúnd. „Neviem si to vysvetliť. Hrám v pohode, snažím sa chytať svojím štýlom. Dosť mi pomáhajú aj moji spoluhráči, zblokujú množstvo striel," povedal Boucher. Slabší Washington by mohol vychytať.

Kým Bondra absentoval štyri zápasy pre poranenie slabín, jeho spoluhráči mali problémy so strelením gólu. Bez slovenského krídelníka dali pri štyroch stretnutiach len šesť gólov a nevyhrali už šesť zápasov. „Cítim sa už oveľa lepšie ako pred týždňom. Verím, že už čoskoro nastúpim. Nemôžem povedať, že iba ja som riešením slabších výkonov mužstva, i keď pred zranením som hral celkom v pohode a strelecky sa mi darilo," hovorí 35-ročný Slovák. „Ak sa nedarí, prevládne frustrácia a v každom stretnutí to potom ide ťažšie."

Tréner Glen Hanlon opäť pozmenil rozloženie útokov. Bondra bude hrať s Batesom Battagliom a nováčikom Boydom Gordononom. Hanlon tak do každej formácie zaradil ku skúseným hráčom novicov. Hanlon tvrdí, že je to dôležité pre hokejový rast a rozvoj schopností mladých hráčov. (sb, sita)

Súvisiace články