Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Washington vyhral v žrebovaní

Sportnet|8. apr 2004 o 00:00

NEW YORK - Hokejový klub Washington Capitals získal právo prvého výberu v tohtoročnom vstupnom drafte NHL. Rozhodol o tom utorkový žreb, v ktorom mal Washington 14,2-percentnú šancu získať najvyššiu pozíciu v drafte. Ten sa uskutoční 26. júna v Severnej


Nádej ruského hokeja - Alexander Ovečkin. Rýchleho kanoniera, ktorý mieri do NHL, pravdepodobne získa v drafte Washington Capitals.FOTO - TASR/EPAKarolíne. Podľa pravidiel má šancu vyberať si z prvého miesta päť najhorších tímov po základnej časti. Najvyššiu možnosť mal Pittsburgh Penguins, ktorý však získal výber z druhého miesta.

Washington, ktorý začína s prebudovaním mužstva, si s najväčšou pravdepodobnosťou vyberie ruského útočníka Alexandra Ovečkina. "Je to najväčšia hokejová nádej, akú som za posledných 20 rokov videl," povedal generálny manažér Florida Panthers Rick Dudley.

Ruský útočník, ktorý prešiel všetkými juniorskými reprezentáciami a získal si veľký obdiv, nie je priaznivcom Washingtonu, a dokonca ani Pittsburghu. "Od detských čias som fanúšikom San Jose. Nie je to ich hrou. Páčil sa mi symbol tohto kalifornského mužstva - žraloci. Sú mi sympatickí," hovorí Saša Ovečkin pre ruský denník Sport-Express. O tom, že ho získal Washington, v čase interview ešte nevedel. Jeho otec Michail však Washingtonom nie je nadšený. Veril skôr Pittsburghu, ktorý je menším mestom a jeho syn sa tu skôr udomácni.

Teraz však 18-ročný krídelník Dinama nemyslí na NHL, pripravuje sa na vystúpenie na majstrovstvách sveta v Česku. Do prípravy si ho vybral tréner Viktor Tichonov.

Pittsburgh dlho kalkuloval s tým, že Rusa získa. Médiá živo diskutovali o spojení mladíckej výbušnosti a rýchlosti Ovečkina s prehľadom a skúsenosťou člena Siene slávy Maria Lemieuxa. Teraz sa musia skauti Penguins poohliadnuť po novom objekte.

V Pittsburghu sa už pripravuje výprava skautov na šampionát do 18 rokov, ktorý sa koná v Bielorusku. Šéf skautov Penguins Greg Malone tvrdí, že stále "sú k dispozícii traja, štyria súci kandidáti". V denníku Post Gazette sa najčastejšie spomína meno ruského centra Jevgenija Malkina. Malone však má svojho kandidáta, ktorým by mohol byť český útočník Rostislav Olesz. Skaut Pittsburghu ho vníma, ako "veľmi talentovaného hokejistu".

NHL zaviedla systém lotérie od roku 1995, aby zabránila taktizovaniu klubov, pre ktoré bola sezóna stratená a naschvál chceli skončiť na poslednej priečke. Práve tento klub mal v minulosti možnosť vyberať si v drafte ako prvý. (sb, sita)

Poradie v drafte 2004

1. Washington, 2. Pittsburgh, 3. Chicago, 4. Columbus, 5. Phoenix, 6. NY Rangers, 7. Florida, 8. Carolina, 9. Anaheim, 10. Atlanta, 11. Los Angeles, 12. Minnesota, 13. Buffalo, 14. Edmonton.

Pozn.: Ďalšie poradie bude známe po skončení play off.

Súvisiace články