Streda, 8. decembra, 2021Meniny má Marína

Washington ostane zatiaľ bez kapitána

SITA|30. okt 2003 o 10:48

WASHINGTON 30. októbra (SITA) - Tím NHL Washington Capitals zostane zatiaľ bez kapitána. Po minulotýždňovom odchode kapitána Steva Konowalchuka do Colorada sa tréneri mužstva rozhodli pre rotáciu trojice asistentov v každom zápase. Na domácom ľade budú no

siť "A" okrem slovenského útočníka Petra Bondru aj obrancovia Sergej Gončar a Brendan Witt, na ľade súpera ich vymení trojica útočníkov Jaromír Jágr, Mike Grier a Robert Lang.

Washington prežíva krízu a už osem zápasov v rade je bez víťazstva, z toho šesťkrát prehral. V celkovej tabuľke mu patrí posledná priečka a inkasoval aj najviac gólov. "Sezónu sme nezačali dobre, ale mysleli sme si, že máme dobrý tím a dostaneme sa z toho," cituje denník Washington Post nemenovaného hráča. "Ale teraz si tým už vôbec nie sme istí," dokončil. Capitals sa v posledných rokoch zbavili mnohých veteránov na úkor mladých hráčov. Z tímu z roku 1998, keď sa Capitals dostali do finále Stanleyho pohára, ostali vo Washingtone už len štyria hráči - Bondra, Gončar, Witt a brankár Olaf Kölzig. Nákupy Jaromíra Jágra a Roberta Langa sa zatiaľ príliš nevyplatili. Osem hráčov Capitals má menej 25 rokov - Boumedienne, Eminger, Gordon, Sutherby, Pettinger, Semin, Peat a Willsie. Vlastník klubu Ted Leonsis sa navyše snaží naďalej znižovať výdavky na platy. Najväčším kandidátom na výmenu je ofenzívny ruský bek Gončar. "Ak sa to stane, tak sa to stane. Je to biznis," pokrčil ramenami 29-ročný Gončar.

Poslednú prehru zaznamenal Washington v stredu na domácom ľade s Anaheimom (2:4). Diváci dali svoju nespokojnosť najavo bučaním. "Zaslúžili sme si to. Oni platia za to, aby videli dobrý hokej, a my im to kazíme," povedal Gončar. Podľa trénera Brucea Cassidyho chýba mužstvu sebavedomie. "Stáva sa z toho pomaly samozrejmosť. Nie sme schopní otáčať zápasy. Ani tento rok, ani minulý rok," povedal Cassidy.

Súvisiace články