Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Walter Marx ml.: "V Amerike už chceme do prvej šestky"

Sportnet|Publikované 26. nov 2004 o 23:00

Košice - Slovenskí sánkári dnes odlietajú za veľkú mláku na americké turné v rámci Svetového pohára. Najprv na budúcu sobotu ich čakajú tretie

preteky SP v Lake Placid a o týždeň na 12. decembra aj 4. kolo v kanadskom Calgary. Po dvoch úvodných podujatiach v nemeckom Altenbergu a v lotyšskej Sigulde sa z najlepšieho výsledku teší, paradoxne, dvojica Walter Marx-Ľubomír Mick. Paradoxne preto, lebo na oboch tratiach sa nevyhla nepríjmne vyzerajúcim kolíziám, no i napriek tomu si v Lotyšsku zaknihovala 42 bodov za 8. miesto. V prebiehajúcej sezóne je to najlepší výsledok slovenských sánkarov.

"Na taký úvod ostrej sezóny, čo sa týka kolízií, si nepamätám. Lepšie povedané, ešte sme ho nemali," spomína na úvodné dvoje preteky Walter Marx ml., ktorého sme zastihli pred odletom do zámoria. "Už nie sú žiadne následky po pádoch. Naozaj sme sa dosť poudierali, ale v Sigulde to už bolo na pretekoch v poriadku." Hoci by sa navonok mohli zdať, že oba pády majú niečo spoločné, skutočnosť je iná. "V Altenbergu bol nečakaný pád, lebo ani jeden z nás dvoch nepluhoval. Zvyčajne, keď je problém, tak dávame nohy na zem, aby sme ustáli sane. My sme v pohode išli svoju jazdu, no zrejme sme vyšli na nejaký výčnelok, ktorý nás hodil až na koniec záakruty a tam sme spadli. Naopak v Sigulde sme už pád očakávali. Ani nevyzeral tak strašne, ako sme sa silno poudierali. Boli to úplne rozdielne pády. V Sigulde vznikla dramatická situácia aj z toho dôvodu, že tam vymenili šéfa dráhy, ktorý ju pripravoval. Nový šéf ju zďaleka nevedel až tak dobre pripraviť, ako ten predchádzajúci. Neboli sme zvyknutí na prejazd dvoch inkriminovaných zákrut." V Sigulde však problémy nemala len naša dvojica. ´Vysypalo´ sa tam i taliasnke duo Plankensteiner/Haselrieder, ktoré v minulom ročníku SP skončilo na celkovom piatom mieste a na prvých pretekoch v Altenbergu sa umiestnilo na 4. pozícii. Napríklad olympijskí víťazi a majstri sveta Nemci Leitner/Resch sa vzdali štartu v pretekoch, lebo mali problémy v tréningu a tiež spadli. "V Altenbergu by som pád charakterizoval skôr ako jazdeckú chybu, v Sigulde to však bola i chyba prejazdov." Z našej dvojice horšie obstál Ľubomír Mick, ktorý si zranil členok, na ktorý nemohol ani stúpiť. Walter Marx sa udrel rameno, na ktorom sa hneď objavila modrina. "Dali sme si takmer dva dni odpočinku, potom už Ľubo mohol v pohode stúpiť na nohu a postavili sme sa i na štart." Pády nezanechali na psychike Slovákov žiadne stopy. Naopak, akôr akoby ich ešte viac vyburcovali, pretože zajazdili kvalitné jazdy a nakoniec sa tešili z 8. miesta v Lotyšsku. Po Altenbergu, kde pre pád nebodovali, to bola dobrá náplasť na boľavú dušu. "Z jedného pohľadu je to prekvapujúce, no z našej strany je to len priemerné umiestnenie. Už by sme chceli ísť vyššie. Je to síce pekné, stálo nás to dosť síl dostať sa do prvej desiatky, ale už by sme chceli jazdiť lepšie umiestnenia."

Nečudo, že na ďalšie dve podujatia do zámoria odlietala naša dvojica s jasným cieľom - vylepšiť 8. miesto z Pobaltia. "Už by sme chceli zabojovať o popredné miesta v prvej šestke. Potom by sme boli spokojní." Ľadové tobogány v Lake Placid i v Calgary nie sú veľmi odlišné od európskych, ale našej dvojici sedia. Uvidíme, či sa im podarí splniť predsavzatia. Verme tiež, že pretrhnú šnúru kolízií a zo zámoria budú prichádzať len priaznivé správy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.