12.06.2021 | Sk. A
1 - 1
(0:0)

Wales - Švajčiarsko: ONLINE z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021)

Wales vs. Švajčiarsko: ONLINE prenos zo zápasu na ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes. (Zdroj: Sportnet)
Sportnet|12. jún 2021 o 08:00

Sledujte s nami ONLINE prenos z ME vo futbale (EURO 2020 / 2021): Wales - Švajčiarsko.

RÍM. Wales a Švajčiarsko dnes hrajú ďalší zápas na ME vo futbale (EURO 2020 / 2021). Duel skupiny A hostí štadión v meste Baku.

Sledujte online prenos s nami.

Pozrite si tiež priebežné tabuľky a celkový program šampionátu.

ONLINE PRENOS: Wales - Švajčiarsko (LIVE z ME vo futbale - EURO 2020 / 2021 dnes)

Majstrovstvá Európy Skupina A 2020/2021
12.06.2021 o 15:00
Wales
1:1
(0:0, 1:1)
90+6 minúta
Ukončený
Švajčiarsko
Prehľad
Góly: 74. Moore – 49. Embolo. ŽK: 47. Moore (WAL) – 30. Schär (SUI), 63. Mbabu (SUI). Rozhodca: Turpin – Danos, Gringore.
Po zmene strán sa nám zápas viac rozbehol, do vedenia išiel v 49.minúte tím Švajčiarska, kedy sa presadil aktívny Embolo. Švajčiarsko bolo aktívnejší, na chvíľu však v zápase poľavilo a Wales to okamžite potrestal zo štandardky. Po rohovom kope sa presadil hlavou útočník Moore. V závere zápasu sa snažili Švajčiari strhnúť zápas na svoju stranu, Warda už ale druhýkrát v zápase neprekonali a tak sa duel medzi Walesom a Švajčiarskom skončil nerozhodne 1:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa.
90+5
Balea zastavuj pri postrannej čiare dôležitým zákrokom Elvedi.
90+4
Pekná akcia Švajčiarov, prihrávka Embola z vnútra šestnástky zblokovaná na rohový kop.
90+3
changeStriedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Aaron Ramsey, prichádza Ethan Ampadu.
90+2
Po prihrávke Mbabu zakončuje Gavranović, Ward loptu vyráža, nakoniec je pískaný ofsajd striedajúceho útočníka Švajčiarska.
90+1
V závere zápasu sledujeme aktivitu Švajčiarov, ktorí zrejme nie sú spokojní s remízou.
90
importantHlavný rozhodca nadstavuje v druhom polčase päť minút.
90
90
importantPo rohovom kope Ricarda Rodrígueza zakončoval hlavou Embolo, Ward vyráža dobrým zákrokom na roh.
89
Bale sa dostal do zaujímavej streleckej situácie vo vnútri šestnástky, jeho zakončenie dobre zblokoval Schär.
88
Striedajúci Gavranović je po príchode na ihrisko veľmi aktívny, loptu si naviedol do stredu ihriska a vystrelil – bránu Walesu ale netrafil.
86
Pre postavenie mimo hry gól Gavranovića neplatí.
86
importantSystém VAR v akcii, hlavný rozhodca skúma postavenie striedajúceho útočníka Gavranovića.
85
85
importantŠvajčiarsko dalo gól! Striedajúci MARIO GAVRANOVIĆ sa raduje z gólu okamžite po príchode na ihrisko, z voleja prekonal Warda – 1:2! Asistencia: Breel Embolo.
84
changeStriedanie v tíme Švajčiarsko: z ihriska odchádza Haris Seferović, prichádza Mario Gavranović.
83
83
Na dobrý center Balea z ľavej strany nedočiahol v skĺze Ramsey.
82
Dlhé autové vhadzovanie Walesu obstaral Bale, Švajčiarsko to v defenzíve zvládlo.
81
Do konca zápasu ostáva zhruba 10 minút, držanie lopty vyzerá takto: 37% – 63%.
80
Bale predviedol útočný faul na Embola, lopta pre Švajčiarsko.
79
Mepham nedovolene zastavený, faulu sa dopustil v strede ihriska Freuler.
78
Davies sa zbytočne uponáhľal, jeho center z ľavej strany je veľmi nepresný, odkop od brány Sommera.
77
Na center striedajúceho Zakariu z pravej strany si takmer naskočil Embolo, hlavný rozhodca následne avizoval postavenie mimo hry.
76
Wales po vyrovnávajúcom góle ožil, Švajčiarsko sa snaží výjsť z vlastnej polovice ihriska.
75
changeStriedanie v tíme Wales: z ihriska odchádza Daniel James, prichádza David Brooks.
74
74
goalWales dáva gól! KIEFFER MOORE sa postaral o vyrovnanie, po rohovom kope rozohranom nakrátko prekonáva presnou hlavičkou Sommera – 1:1! Asistencia: Joseff Morrell.
73
Daviesov center z ľavej strany nenašiel nikoho v šestnástke, Freuler radšej odvracia loptu hlavou na roh.
72
Jamesa predskočil pri postrannej čiare Mbabu, Švajčiarsko okamžite vyráža do protiútoku.
71
S centrovanými loptami do šestnástky si zatiaľ obrana Švajčiarska dokáže poradiť.
70
Bale stráca loptu na pravej strane ihriska, akcia Walesu je na konci.
69
Wales sa nedokáže v posledných minútach dostať do tempa zápasu, čo samozrejme vyhovuje Švajčiarom.
68
Švajčiarsko opäť drží loptu na svojej polovici, vedúci tím kontroluje priebeh zápasu.
67
Moore si v súboji proti Akanjimu pýtal faul, hlavný rozhodca nereaguje, čo sa samozrejme nepáči útočníkovi Walesu.
66
changeStriedanie v tíme Švajčiarsko: z ihriska odchádza Xherdan Shaqiri, prichádza Denis Zakaria.
65
importantObstrel pravačkou v podaní Embola takmer zapadol do siete, lopta preletela tesne vedľa ľavej žrde.
64
Nebezpečný center z kopačky Jamesa iba preletel šestnástkou Švajčiarska, na zadnej žrdi nedokázal dotlačiť loptu do siete nikto z futbalistov Walesu.
63
yellowCardŽltú kartu dostáva Kevin Mbabu (Švajčiarsko).
62
Xhaka vysunul Embola, v poslednej chvíli zachránil situáciu pre Wales Mepham.
61
61
Rohový kop v podaní Jamesa je nepresný, Švajčiarsko môže vyraziť do protiútoku.
60
James získava rohový kop pre Wales, hra je však prerušená, na zemi ostáva ležať autor otváracieho gólu Embolo.
59
Bale sa pokúšal o individuálnu akciu po pravom krídle, nakoniec sa rozhodol otočiť hru na ľavú stranu, kde bol James.
58
James sa uvoľnil na ľavom krídle, jeho center preletel šestnástkou súpera, následná strela Morrella bola zblokovaná obranou Švajčiarska.
57
Akanjiho nákop na Mbabuho zachytil Davies, Wales získava loptu na vlastnej polovici.
56
Embolo sa opäť snažil o individuálnu akciu, v súboji proti dvojici protihráčov neuspel.
55
Úvodných 10 minút druhého polčasu je za nami, v počte striel na bránu aktívnejší hostia: 1-3.
54
Švajčiari teraz kontrolujú priebeh zápasu na vlastnej polovici, loptu držia vo svojej moci.
53
Bale sa snažil uvoľnil pred šestnástkou Švajčiarska, Freuler si poradil a nasledovať bude odkop od brány Sommera.
52
Rýchly protiútok Švajčiarska potiahol aktívny Embolo, ktorý našiel prihrávkou Mbabuho, ten však v zakončení zlyhal.
51
Center z pravej strany v podaní Balea chytá bez problémov do svojich rukavíc Sommer.
50
Otvárací gól zápasu môže rozhodne iba pomôcť, na rade sú futbalisti Walesu.
49
49
goalŠvajčiarsko dalo gól! BREEL EMBOLO otvára skóre zápasu po rohovom kope, hlavičkou k žrdi prekonáva Warda – 0:1! Asistencia: Xherdan Shaqiri.
49
49
importantEmbolo sa nádherne uvoľnil a ukázal svoje rýchle nohy, jeho zakončenie vyrazil na rohový kop Ward.
48
Po tvrdom zákroku Moora ostáva Schär ležať na trávniku, obranca Švjačiarska je poriadne otrasený.
47
yellowCardŽltú kartu dostáva Kieffer Moore (Wales).
46
O prvé zakončenie po zmene strán sa postaral Embolo, jeho pokus bol zblokovaný na hranici šestnástky.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Walesom a Švajčiarskom. V prvom dejstve sme videli opatrný úvod z oboch strán, chýbalo aj väčšie tempo. Aktívnejším mužstvom na lopte boli Švajčiari, naopak Wales doposiaľ iba bránil a vyčkával na protiútoky. Na oboch stranách sme videli dobré príležitosti na skórovanie, v oboch prípadoch sa vyznamenali brankári. Po prvom polčase je stav bezgólový.
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Nepresná prihrávka Schära na Ricarda Rodrígueza, autové vhadzovanie pre Wales.
45+1
45+1
importantEmbolo skelpol v šestnástke loptu pre Seferovića, útočník Švajčiarska netrafil loptu v dobrej pozícii ideálne.
45
importantHlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.
44
Bale odvracia nebezpečný center hlavou na rohový kop.
43
Hra je stále prerušená, faulovaný Mbapu ostáva na zemi, lekársky tím Švajčiarska už na ihrisku v akcii.
42
Davies zastavil nedovolene Mbabuho, priamy voľný kop pre Švajčiarsko.
41
41
Freuler našiel prihrávkou na hranici šestnástky Seferovića, útočník Švajčiarska opäť nezvládol zakončenie – lopa preletela nad bránu Warda.
40
Pred aktívnym Embolom odkopáva loptu stopér Walesu Rodon. Švajčiarsko je v prvom polčase jednoznačne lepším mužstvom.
38
Ďalší tvrdý súboj Schära a Moora, v hre sa ale pokračuje ďalej.
37
Embolo sa šikovne uvoľnil v šestnástke súpera, nakoniec ale neobišiel Daviesa, Wales bráni v hĺbokom defenzívnom bloku.
36
Zakončenie Embola bolo zblokované, uvidíme ďalší rohový kop pre Švajčiarsko.
35
Do konca prvého polčasu zostáva 10 minút, držanie lopty momentálne vyzerá takto: 32% – 68%.
34
Shaqiriho roh opäť smeroval na prvú tyč, zakončenie Akanjiho bolo zblokované, Švajčiari si zopakujú rohový kop.
33
Ricardo Rodríguez ešte udržal loptu pri rohovej zastávke, prihral ju Freulerovi ktorého center odvracia obrana Walesu na rohový kop.
32
Embolo nezvládol spracovanie ťažkej lopty v strede ihriska, Wales sa tak prakticky zadarmo dostáva k lopte.
31
Center z kopačky Balea iba preletel šestnástkou Švajčiarska, nasleduje odkop od brány Sommera.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Fabian Schär (Švajčiarsko).
30
Daniel James ukázal po ľavom krídle svoju rýchlosť, následne bol nedovolene zastavený a Wales získava priamy voľný kop.
29
Shaqiri ťahal rýchly protiútok Švajčiarska, v rozhodujúcej chvíli zaváhal a jeho prihrávka na Seferovića už nebola presná.
28
V strede ihriska fauluje Freuler, priamy voľný kop pre Wales.
27
27
importantSeferović sa uvoľnil v šestnástke Walesu, prudkou strelou z otočky takmer skóroval – lopta preletela tesne vedľa brány Warda.
26
Švajčiari držia loptu na polovici súpera, Wales zatiaľ bráni veľmi pozorne.
25
Máme za sebou 25 minút dnešného zápasu, štatistika striel na bránu je vyrovnaná: 1-1.
24
Seferović hľadal centrom v šestnástke nabiehajúceho Ricarda Rodrígueza, k zakončeniu z druhej vlny sa nakoniec dostal Xhaka, ktoré pokus bol z ťažkej pozície nepresný.
23
Hra je prerušená, hráči reklamujú loptu, ktorá zrejme nie je ideálne dofúknutá.
22
Seferović zakončuje po centrovanej lopte hlavou veľmi nepresne.
21
Wales sa snaží o postupnú kombináciu na vlastnej polovici, tempo zápasu zatiaľ nie je najvyššie.
20
20
importantShaqiri rozohral rohový kop, po ktorom efektne pätičkou takmer otvoril skóre zápasu Schär – Ward v bráne Walesu ukázal svoje kvality.
19
Mbabu sa teraz vydal na prienik po pravej strane, obranca Švajčiarska získava pre svoje mužstvo rohový kop.
18
Pokračujeme v hre ďalej, Švajčiarsko odovzdalo loptu súperovi v duchu fair-play.
17
Lekársky tím Walesu má čo robiť, útočník Moore má na svojej hlave škaredú tržnú ranu.
16
Nepríjemná zrážka hlavami po rohovom kope, na zemi ostáva ležať Moore a Mbabu, hra je prerušená.
15
15
importantFantastický zákrok Sommera, James odcentroval z ľavej strany, Moore sa zavesil do vzduchu a hlavou takmer otvoril skóre dnešného zápasu. Proti bol však brankár Švajčiarska, nasleduje rohový kop Walesu.
14
Úvodné minúty zápasu sú opatrné z oboch strán, prevahu na lopte ale má Švajčiarsko.
13
Na druhej strane predviedol svoje futbalové umenie Bale, center kapitána Walesu z pravej strany už ale nebol presný.
12
Ricardo Rodríguez bol prikrátky na to, aby spracoval nepresnú prihrávku svojho spoluhráča na polovici Walesu.
11
Shaqiri hľadal v šestnástke centrovanou loptou Embola, Rodon odvrátil loptu hlavou, následná strela Švajčiarov z druhej vlny bola tečovaná. Odkop od brány Walesu.
10
Úvodných 10 minút dnešného súboja je za nami, držanie lopty v prospech hostí: 33% – 67%.
9
Pokračujeme v hre ďalej, Švajčiari začnú ofenzívnu akciu z vlastnej polovice.
8
Švajčiarsko teraz zakopáva loptu mimo hracej plochy, na zemi ostáva ležať po tvrdom zákroku Mephama Embolo.
7
Ďalší vysoký center smerujúci do šestnástky Švajčiarska chytá vo vzduchu brankár Ward.
6
Z ľavej strany poslal do šestnástky zaujímavý center ľavačkou Ricardo Rodríguez, po zakončení hlavou v podaní Mbabuho uvidíme rohový kop Švajčiarska.
5
Mbabu našiel pred šestnástkou Seferovića, útočník Švajčiarska ale nezvládol spracovanie lopty.
4
O prvý útok sa snažili futbalisti Švajčiarska, Akanji sa pokúsil preniesť hru na pravú stranu, lopta však skončila mimo hracej plochy.
3
Wales v úvode zatlačil svojho súpera, Bale vysunul po pravom krídle Robertsa, ktorého prízemný center obrana Švajčiarska odkopáva.
2
Z ľavej strany poslal do šestnástky nebezpečný center James, brankár Sommer vybehol z brány a loptu chytil do svojich rukavíc.
1
Zápas nám odštartoval, Wales hrá v červenej farbe dresov, Švajčiarsko má na sebe bielu kombináciu.
1
Stretnutie sa práve začalo.
O niekoľko okamihov nám začne dnešný zápas, obe mužstvá už prichádzajú na hraciu plochu.
Úvodní sestavy:

Wales: D. Ward – C. Roberts, Rodon, B. Davies, Mepham – Morrell, Allen, Ramsey – D. James, Moore, Bale (C).
Náhradníci: Hennessey, A. Davies – Brooks, T. Roberts, Lockyer, Norrington-Davies, H. Wilson, Jonathan Williams, Ampadu, N. Williams, Levitt, Gunter.

Švajčiarsko: Sommer – Elvedi, Schär, Akanji – Mbabu, Xhaka (C), Freuler, Ricardo Rodríguez – Shaqiri – Embolo, Seferović.
Náhradníci: Mvogo, Omlin – Zuber, Benito, Zakaria, Sow, Vargas, Gavranović, Fassnacht, Mehmedi, Widmer, Cömert.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore.
Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas skupiny A Wales – Švajčiarsko. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

WALES: Futbalisti Walesu sa kvalifikovali na záverečný turnaj EURO 2020 z 2.miesta v kvalifikačnej skupine E. Za víťazným tímom Chorvátska zaostali vo svojej skupine o tri body. V 8 zápasoch nazbierali 14 bodov (4 výhry, 2 remízy, 2 prehry). Úspešnou bola pre futbalistov Walesu aj Liga národov 2020/21, v skupine 4 Ligy B získali v konkurencii Fínska, Írska a Bulharska v 6 zápasoch 16 bodov (5 výhier, 1 remíza).

ŠVAJČIARSKO: Futbalisti Švajčiarska si zabezpečili účasť na záverečnom turnaji EURO 2020 víťazstvom v kvalifikačnej skupine D. Pri konkurencii Dánska, Írska, Gruzínska a Gibraltaru nazbierali 17 bodov (5 výhier, 2 remízy, 1 prehra). Menej úspešnou bola pre futbalistov Švajčiarska Liga národov 2020/21, v skupine 4 Ligy A obsadili v tabuľke konečné 3.miesto. Proti Španielsku, Nemecku a Ukrajine získali 6 bodov (1 výhra, 3 remízy, 2 prehry).

Wales a Švajčiarsko sa doposiaľ stretli vo vzájomných zápasoch 4-krát. Naposledy sa z víťazstva tešili futbalisti Walesu (2-0), avšak vzájomná bilancia hovorí v prospech Švajčiarska, ktoré svojho súpera zdolalo celkovo 3-krát (4-1, 2-0, 2-0).

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Tabuľka: skupina A