Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

W. Marx ml.: Trénovať štarty je veľké plus

Sportnet|Publikované 10. nov 2005 o 23:00

Starý Smokovec - Ako sme vás už včera informovali, v stredu v Starom Smokovci otvorili umelo chladený sánkarsky štartovací trenažér. Na slávnostnom

akte sa zúčastnila aj úspešná slovenská dvojica Ľubomír Mick, Walter Marx ml. Syn reprezentačného trénera Waltera Marxa st. nám k vybudovaniu nového projektu povedal:

Sme veľmi radi, že sa to postavilo. Škoda, že až tento rok, ale bojovalo sa o to už trochu dlhšie. Po minuloročnej víchrici, ktorá zničila dráhu v Tatranskej Lomnici nemajú deti kde trénovať a tu si aspoň na týchto sto metroch môžu vyskúšať štarty, jazdnú polohu i točiť sane, ako to ide na ľade. Je výhodné, že nie sme až tak závislí na počasí, ktoré je v Tatrách veľmi premenlivé a umelo chladený trenažér možno využívať od októbra až do marca. Walter s Ľubom cestujú v týchto dňoch na druhé kolo Svetového pohára (SP) do talianskeho Turína, takže štartovací trenažér využijú až potom.

Využívať ho začneme, až keď sa vrátime z olympijskej dráhy v Turíne. Potom by sme tu mali byť desať dní a vtedy chceme trenažér naplno využívať a trénovať na ňom štarty, ozrejmil najbližší program W. Marx ml. Práve štarty boli v predošlých sezónach najväčšou slabinou slovenského dua, takže aj preto je toto dielo veľkým krokom vpred.

Áno, aj preto je to veľmi veľké plus. Už aj túto sezónu to bolo vidieť, keď sme aspoň koncom leta mali možnosť trénovať na tomto trenažéry, že sme sa k svetovej špičke priblížili na rozdiel niekoľkých stotiniek sekundy, zdôraznil W. Marx ml., ktorý na pretekoch prvého kola SP obsadil s Ľubomírom Mickom v dvojiciach desiate a v družstvách siedme miesto.

Po Turíne, kde nás čaká aj výcvikový tábor, ideme do Nemecka a potom pokračuje Svetový pohár ďalšími pretekmi. Skúšame sane a všetko tak, aby sme do olympiády vyladili formu tak, aby sa nám tam podarilo skončiť do šiesteho miesta. To by sme boli ozaj veľmi radi, doplnil W. Marx ml.

ZAUJÍMALO NÁS

Slávika lámali, no neprehovorili

Tesne pred začiatkom predolympijskej prípravy na budúcoročné ZOH v Turíne sa rozhodol úspešný slovenský reprezentant Jaroslav Slávik predčasne ukončiť svoju športovú kariéru. Aj jeho reprezentační kolegovia sa snažili odhovoriť ho od tohto rozhodnutia, to však napokon ostalo nezmenené.

S Jarom sme sa o tom bavili, presviedčali sme ho, ale je to každého osobné rozhodnutie. Bol už o tom rozhodnutý na sto percent a to je už potom ťažko na tom niečo zmeniť, poznamenal W. Marx ml. O názor sme požiadali aj predsedu Slovenského zväzu sánkárov (SZS) Martina Finduru.

Jara srdečne pozdravujem a držím mu palce. Mne i všetkým členom výboru je ľúto, že to takto dopadlo, stručne okomentoval M. Findura. Sklamanie zo Slávikovho rozhodnutia netajila ani generálna sekretárka SZS Mária Jasenčáková.

Veľmi nás mrzí, že sa Jaro takto rozhodol, žiaľ, už sa nedal presvedčiť a nedokázali sme ho prehovoriť. (riso)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.