Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Vzpieranie: Sampanis sa cíti nevinný, prípad v rukách prokurátora

TASR|24. aug 2004 o 09:44

Atény 24. augusta (TASR) - Grécky štátny prokurátor Grigoris Peponis začal oficiálne vyšetrovať okolnosti, ktoré sprevádzali pozitívny dopingový nález ...

Atény 24. augusta (TASR) - Grécky štátny prokurátor Grigoris Peponis začal oficiálne vyšetrovať okolnosti, ktoré sprevádzali pozitívny dopingový nález gréckeho vzpierača Leonidasa Sampanisa. Ten musel v nedeľu vrátiť bronzovú medailu z Hier XXVIII. olympiády v Aténach v kategórii do 62 kg, no svoju vinu jednoznačne odmietol.

Leonidas Sampanis verejne vyhlásil, že počas svojej desaťročnej aktívnej kariéry nikdy nezobral žiadnu zakázanú látku. Držiteľ strieborných medailí z OH 1996 v Atlante a OH 2000 v Sydney sa cíti nevinný a tvrdí, že testosterón, ktorého stopy mu našli v tele, bol v nápoji, ktorý vypil po súťaži.

"Chcem sa poďakovať všetkých ľuďom, ktorí stoja pri mne a dodávajú mi odvahu bojovať ďalej a vytrvať vo svojej pravde. Odkazujem všetkým, že som nevinný. Dúfam, že pravda napokon vypláva na povrch," povedal Sampanis. Rovnaký názor na celý prípad má aj Alexandros Likourezos, právny zástupca Sampanisa: "Leonidas je len obeťou, nič zakázané neužil."

Súvisiace články