Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Vzpieranie: Piati obvinení vzpierači v Aténach skončili

TASR|19. aug 2004 o 12:31

Atény 19. augusta (TASR) - Medzinárodná vzpieračská federácia na svojom štvrtkovom zasadnutí rozhodla o suspendácii piatich reprezentantov z OH 2004 v ...

Atény 19. augusta (TASR) - Medzinárodná vzpieračská federácia na svojom štvrtkovom zasadnutí rozhodla o suspendácii piatich reprezentantov z OH 2004 v Aténach, pričom dvaja z nich si balia kufre ešte pred vlastným vystúpením na vzpieračskom pódiu pod Akropolou.

V menoslove obvinených figurujú Maročanka Wafa Ammouriová, Turkyňa Süle Sahbazová, Indka Pratima Kumari Naová v ženskej kategórii a medzi mužmi sa previnili maďarský borec Zoltán Kecskés a Viktor Chislean z Moldavska. Kecskés sa mal v stredu predstaviť vo svojej hmotnostnej kategórii, no napokon hodinu pred začiatkom súťaže bez udania dôvodu musel z pretekov odstúpiť.

Najznámejšou persónou spomedzi dopingových previnilcov je turecká reprezentantka Süle Sahbazová, majsterka Európy z roku 2002 v hmotnostnej kategórii do 77 kg a aktuálna držiteľka bronzovej medaily z aprílového svetového šampionátu. "MOV chváli celkovú prácu a konečné rozhodnutie Medzinárodnej vzpieračskej federácie potrestať dopingových hriešnikov," povedal prezident MOV Jacques Rogge.

Súvisiace články