Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

III. liga: V znamení súbojov tabuľkových susedov

Tretia liga. Hrá sa v poradí 12. kolo. (Autor: PC)
Daniel Dedina|Publikované 7. okt 2016 o 22:00

Naše prognózy pred 12. kolom 3. futbalovej ligy.

Netradične veľa, až päť zápasov 12. kola III. ligy je na programe už v sobotu, zvyšné dva v nedeľu.

Šláger uvidia vo Vyšnom Opátskom, kde zavíta líder z Giraltoviec. Mužstvá, ktoré sú vedľa seba v tabuľke, na seba narazia v Stropkove, Vranove nad Topľou a v Pušovciach.

SVIT – PREŠOV jun.

Hrá sa: v sobotu o 14.30 hod.

Náš pohľad: Svit po skvelom vstupe do sezóny čaká na víťazstvo už päť kôl. To sa prirodzene odzrkadlilo aj na jeho tabuľkovom postavení, stále je však z toho solídna ôsma priečka. Rezerva Tatrana síce podľa výsledkov u súperov zatiaľ pripomína skôr výletnícku družinu, ale potenciál tohto mužstva je veľký, doma pravidelne boduje a preto je otázka času, kedy jej to vyjde aj vonku. Uspejú hostia v tomto veľmi dôležitom zápase pre oba celky?

PLAVNICA – V. HOREŠ

Hrá sa: v sobotu o 14.30 hod.

Náš pohľad: Keď sa nováčik výsledkovo nakopol, prišla mu do cesty jednozápasová súťažná pauza. Plavnici sa evidentne hrá lepšie, keď je favoritom zápasu jej súper, čo naplno potvrdila aj naposledy v Giraltovciach. V tomto prípade je ale ťažké predpovedať, na čej strane papierové predpoklady vlastne sú. Zrodí sa v súboji nevyspytateľných mužstiev netuctový výsledok?

V. OPÁTSKE – GIRALTOVCE

Hrá sa: v sobotu o 14.30 hod.

Náš pohľad: Hlavný ťahák víkendu. Pri trojbodovom manku Opátskeho na svojho najbližšieho súpera a rovnakom rozdiele v počte strelených a inkasovaných (plus sedemnásť) je jasné, že ak domáci vyhrajú, predstihnú Giraltovce v priebežnej tabuľke. Jedno prvenstvo, v tabuľke pravdy (aktuálne plus osem) Giraltovciam určite zostane aj naďalej, ale rozhodne by neboli proti, ak by túto bilanciu ešte viac vylepšili na pôde kvalitného súpera.

VRANOV n/T – BARD. N. VES

Hrá sa: v sobotu o 14.30 hod.

Náš pohľad: Vranov už-už dvíhal hlavu, naposledy ale dostal nepríjemnú štvorgólovú facku. Renomé si bude môcť napraviť proti súperovi, ktorý zažíva svoju doposiaľ najvydarenejšiu fázu v tomto ročníku. Bardejovská Nová Ves naposledy prehrala ešte v 6. kole v Prešove. Len raz zatiaľ videl Vranov v tejto sezóne zápas, v ktorom sa gólovo presadili obaja súperi. Stane sa tak po druhýkrát?

TREBIŠOV – SABINOV

Hrá sa:v sobotu o 14.30 hod.

Náš pohľad: Sabinov má za sebou dva výsledkovo nečakane hladké zápasy. Najprv prehral v Stropkove vysoko 0:4, aby o týždeň neskôr rovnakým pomerom zdolal doma Vranov. Trebišov sa v prípade víťazstva môže, pri pre neho priaznivých okolnostiach, vyhupnúť na čelo tabuľky. A keď sme v úvode spomenuli výsledok 4:0 – oba tímy sa naposledy stretli pred necelým polrokom taktiež v Zemplíne a Trebišov vtedy so Sabinovom vyhral presne týmto rozdielom.

PUŠOVCE – SNINA

Hrá sa: v nedeľu o 14.30 hod.

Náš pohľad: Nedá sa povedať, žeby osemgólová prehra vo Svidníku vrátila Pušovce dole z hrušky, lebo toto mužstvo na nej ani nebolo. Predchádzajúce nižšie prehry možno prirovnať nanajvýš tak k najnižšie položenému konáru. Snina naposledy rozstrieľala prešovskú juniorku a po prvom víťazstve v sezóne si pricestuje hneď po ďalšie.

STROPKOV – V. REVIŠTIA

Hrá sa: v nedeľu o 14.30 hod.

Náš pohľad: Navlas rovnaká bilancia dvoch šestnásťbodových tímov stavia tento zápas do pozície bez výrazného favorita. Skúsime preto možno odvážny tip. Stanú sa hostia prvým tímom, ktorý skóruje v Stropkove v tejto sezóne aspoň dvakrát a odvezie si odtiaľto plný počet bodov?

Autor: Daniel Dedina

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.