Mladá Kužmová vo finále neuspela. (Autor: TASR)

Slovenka zdolala v semifinále domácu hráčku Sofiu Keninovú v troch setoch.

US Open - juniorky (semifinále):

Viktória KUŽMOVÁ (13-SR) - Sofia Keninová (8-USA) 6:7 (2), 7:5, 7:6 (3)

NEW YORK. Slovenská tenistka Viktória Kužmová si na US Open zahrá o juniorský grandslamový titul v singli.

V mimoriadne dramatickej semifinálovej dvojhre zdolala ôsmu nasadenú Američanku Sofiu Keninovú za 2:37 h v troch setoch 6:7 (2), 7:5, 7:6 (3) a vo finále narazí na ďalšiu domácu hráčku Kaylu Dayovú.

Kužmová v prvom sete duelu s Keninovou prehrávala už 2:5, no dejstvo napokon dospelo do tajbrejku, v ktorom talentovaná Slovenka ťahala za kratší koniec.

Vyrovnaný priebeh pokračoval aj v druhom sete. V ňom Kužmová ukradla súperke podanie v ôsmom geme, dostala sa do výhody a prvý setbal napokon premenila na 7:5. Dlhé a vyrovnané výmeny pokračovali aj v treťom dejstve.

Zápas preto rozhodol druhý tajbrejk - v ňom Slovenka štyrikrát prelomila podanie Keninovej a druhý mečbal premenila na celkový triumf.

"Veľmi som chcela zvíťaziť a nerozmýšľala som počas zápasu nad tým, že toto je zrejme moja posledná šanca," cituje Kužmovú webová stránka US Open.