Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Významný hetrik Marcela Korínka

Sportnet|Publikované 29. nov 2002 o 23:00

Poprad Najvýznamnejšou, ale aj najkrajšou športovo-spoločenskou udalosťou v bývalom východoslovenskom, ale teraz už v Prešovskom a Košickom kraji je

slávnostné vyhlásenie jedenástky roka VsFZ. Aj preto sa včera pozornosť futbalových odborníkov, priaznivcov i hráčov upriamila do Popradu, kde sa uskutočnilo už šieste pokračovanie vyhlásenia najlepšej Jedenástky roka hráčov III. ligy. Hlavný garant podujatia Východoslovenský futbalový zväz sa po predchádzajúcich piatich ročníkoch, ktoré sa uskutočnili v dvoch mestách - Prešove a Lipanoch, rozhodol pre inováciu a tohtoročné vyhlásenie najlepších treťoligistov sa uskutočnilo v Poprade. Škoda, že sa ani jeden hráč z popradského klubu nedostal medzi najlepších.

Prebojovať sa na futbalový Olymp nie je nikdy ľahké a inak tomu nebolo ani tentoraz. Veľmi dobre to vedeli aj samotní hráči, ktorých sme mohli včera večer sledovať pri dekorovaní. Najväčšie zastúpenie mali futbalové kluby Vranova a Trebišova, ktorí mali v Jedenástke roka po troch hráčoch. Po jednom mali Michalovce, Sobrance, Stará Ľubovňa, Lipany a Turňa. Po tretí raz po sebe sa v tejto spoločnosti treťoligistov ocitol kapitán Turne Marcel Korínek. "S tohtoročnými výsledkami i výkonmi som spokojný tak na osemdesiat percent, preto som vôbec neočakával, že ma treťoligoví tréneri opäť zaradia do Jedenástky. Som rád, že môžem byť opäť medzi najlepšími a to, že som už trikrát po sebe medzi nimi, ma milo prekvapuje," povedal M. Korínek. Podobne ako on aj Peter Falatovič bol v tej vlaňajšej, ktorú vyhlásili v Prešove. "Hoci nám jarná časť súťaže nevyšla, v jesennej sa mi chytalo veľmi dobre a zrejme aj to zavážilo, že som dostal dôveru," vyznal sa trebišovský gólman. Zvyšní deviati hráči sa v Jedenástke roka objavili po prvý raz. Medzi nimi boli aj skúsení futbalisti Michal Černega a Jozef Pavlišin. Ten po skúsenostiach v Jelšave, Trenčíne, Rožňave a Sp. Novej Vsi zakotvil v Starej Ľubovni a dobrými výkonmi v tomto klube si vybojoval miesto medzi najlepšími obrancami v súťaži. "Jarná i jesenná časť nám vyšla, najprv sme III. ligu zachránili a v novom ročníku sme mali výborný štart. Iste toto boli hlavné dôvody, prečo aj moje výkony mali dobrú fazónu. Nominácia v jedenástke ma svojím spôsobom zaskočila, ale na druhej strane si myslím, že je to ocenenie mojej doterajšej futbalovej kariéry. Za tie roky, ktoré som venoval futbalu, má toto ocenenie pre mňa najväčší význam," povedal J. Pavlišin.

Najviac hlasov získal Štefan Voroňák, ktorý sa objavil na 15 anketových lístkoch a stal sa najlepším hráčom VsFZ v roku 2002. O jeden hlas menej získal najlepší strelec jesennej časti tretej ligy Vranovčan Peter Bumbera.

Jedenástka roka 2002: Peter Falatovič (Trebišov), Jozef Pavlišin (Stará Ľubovňa), Marián Timko (Trebišov), Bartolomej Petro (Vranov), Milan Capík (Michalovce), Peter Bumbera (Vranov), Marcel Korínek (Turňa), Ján Hajdúch (Vranov), Štefan Voroňák (Trebišov), Michal Černega (Sobrance).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.