Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Využili prvý mečbal

Sportnet|Publikované 7. jún 2009 o 22:00

Futbalisti ŠK Strážske využili hneď prvý z troch postupových mečbalov. Tri kolá pred koncom mali pred druhým Medzevom náskok siedmich bodov, takže k spečateniu víťazstva v súťaži im stačilo aspoň raz vyhrať.

Strážske víťazom piatej ligy J-V

Posledný krok zvládli bravúrne, Čičarovciam naložili sedem gólov!

STRÁŽSKE. Podarilo sa im to hneď na prvý šup, nad Čičarovcami včera doma vyhrali jasne 7:0 a oslavy postupu do štvrtej ligy Juh sa mohli začať.

Nečakali to tak skoro

Strážske sa dočkalo postupu už dve kolá pred koncom, čo by po jeseni, keď mužstvo zimovalo na štvrtej priečke so stratou piatich bodov na vedúci Lastomír, čakal málokto. "Ani my sami by sme tomu neuverili, ale jar nám vcelku vyšla. Dôležité bolo, že sme neboli úspešní len doma, ale aj na ihriskách súperov. Svojím spôsobom sme vyťažili aj z poklesu formy našich rivalov, ale to nič nemení na našej radosti," povedal krátko po zápase tréner čerstvého štvrtoligistu Miloš Marko.

Krutá prehra

Strážske včera vyhralo nad Čičarovcami 7:0, keď využilo raketový nástup. Už po necelých 180 sekundách viedlo 2:0, ale potom sa muselo o výsledok dlho triasť. Hostia mali viacero gólových šancí, ale keďže neuspeli a Strážske bolo maximálne efektívne, výsledkom je hrozivý debakel. "Športovo treba priznať, že pre hostí je to mimoriadne krutá prehra. Aj oni sa pričinili o výborný zápas, netvrdím, že boli lepší, ale prehrať rozdielom siedmich gólov si rozhodne nezaslúžili. Nás teší hlavne víťazstvo i fakt, že sme vyvrátili šumy spred zápasu, že ho so súperom bojujúcim o záchranu prehráme a postup spečatíme až o týždeň v ďalšom domácom súboji proti Slivníku," dodal Miloš Marko, ktorý naznačil, že jeho zverencov čakajú dlhé oslavy.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.