Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

VÝTRŽNOSTI - V Dunajskej Strede prerušili zápas

Sportnet|3. nov 2008 o 00:00

Sobotňajší futbalový zápas Corgoň ligy medzi DAC Dunajská Streda a bratislavským Slovanom (0:4) museli prerušiť pre výtržnosti na 17

minút.

DUNAJSKÁ STREDA. Stretnutie DAC Dunajská Streda a bratislavským Slovanom prerušili pre výtržnosti na 17 minút. Policajti zasahovali na tribúne fanúšikov klubu DAC. Hliadky zakročili po tom, čo fanúšikovia klubu DAC začali hádzať z tribúny kamene. "Keďže si usporiadateľ nesplnil povinnosť a neotvoril bránu vedúcu von z tribúny, došlo k utlačeniu davu," uviedla Kredatusová. Tri osoby sa preto pri zákroku zranili. Následne na požiadavku polície bránu otvorili a výtržníkov vytlačili von zo štadióna. Počas zápasu vyčíňali aj Slovanisti - na plochu hádzali svetlice a dymovnice. Polícia mala priamo v Dunajskej Strede viac ako 800 policajtov a v okolí približne dvesto. Celkové náklady sa odhadujú na tri milióny korún (99 581,76€).

Jedného oživovali

Polícia predviedla v súvislosti so sobotňajším stretnutím 31 osôb, 16 bolo občanov Maďarskej republiky a 15 Slovákov, z toho 13 fanúšikov Slovana. Záchranári ošetrili asi 50 osôb, šesť previezli sanitky do nemocnice v Dunajskej Strede. Jedného z nich, 18-ročného muža z Dunajskej Stredy, ktorého podľa predsedu predstavenstva Komplexnej centrálnej záchrannej služby z Gabčíkova Jána Culku v dave stlačili tak, že stratil prísun kyslíka a odpadol, museli záchranári oživovať a napokon transportovať do nemocnice na bratislavských Kramároch. Muž bol značne pod vplyvom alkoholu a navyše dostal epileptický záchvat, momentálne je mimo ohrozenia života.

Súvisiace články