Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Vytrápené pohárové víťazstvo

Sportnet|Publikované 21. jan 2009 o 23:00

Neúspešná trojka v poslednej sekunde Po remíze 69:69 v prvom stretnutí v Poprade sa v utorok zaplnená športová hala tešila na odvetný pohárový

Neúspešná trojka v poslednej sekunde

Po remíze 69:69 v prvom stretnutí v Poprade sa v utorok zaplnená športová hala tešila na odvetný pohárový zápas. Obe mužstvá však predviedli len basketbalový odvar.

SP. NOVÁ VES. Akékoľvek víťazstvo v podaní Spišiakov znamenalo postup do semifinále. Nakoniec domácim stačili aj chudobné dva body, ale v posledných stotinách trojkovký pokus hosťujúceho Sedmáka poriadne zabrnkal na nervy.

Baldovský vo forme

Po zbabranom zápase s Interom Bratislava na domácej palubovke si to spišskonovoveskí basketbalisti mohli vynahradiť v pohárovom zápase s Chemosvitom Poprad. Hlavne po vydarenej druhej štvrtine všetko vyzeralo ideálne. "V tomto stretnutí sa mi hralo veľmi dobre. Predovšetkým v prvom polčase som sa dostal do výbornej formy a darilo sa mi strelecky. Tréner ma povzbudil a dal mi možnosť hrať od začiatku. V druhom polčase sa mi už tak nedarilo. Našťastie to všetko dobre dopadlo," povedal po zápase jeden z najlepších domácich hráčov v zápase Stanislav Baldovský.

Nepochopiteľné poľavenie

Po tretej štvrtine mali Spišiaci dostatočný náskok, a akoby sa už videli v šatni so semifinále vo vrecku. Sľubné vedenie sa scvrklo len na dva body. V posledných sekundách mali loptu hostia a Sedmák vyslal na kôš posledný trojkový pokus za veľkého strachu a nervov v hľadisku - našťastie pre Novovovešťanov lopta neskončila v koši.

"To ani ja neviem pochopiť, prečo prišiel taký útlm, taká veľká kríza. Sám neviem. Postúpili sme do semifinále, ale už také hazardovanie s výsledkom si nikdy nemôžeme dovoliť," konštatoval šestnásťbodový Stanislav Baldovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.