Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Vyššiu moc a zásah počasia i tak nikto neovplyvní

Sportnet|Publikované 3. mar 2009 o 23:00

Na konci minulého týždňa sa tréner futbalistov MFK Košice B Ladislav Totkovič okúňal pri téme prípadného odloženia začiatku jarnej časti prvej ligy.

Povedal len toľko, že ak zasiahne vyššia moc, nikto to neovplyvní, ale on svojich zverencov motivuje na úspešný štart do odvety.

KOŠICE. Nakoniec sa predsa aj tak stalo a administratívnym rozhodnutím došlo k presunu zápolení.

Nesplnilo by to účel

V úvode mali nastúpiť východniari na ličartovskom ihrisku proti Trenčínu. Nestalo sa. Ako prijal tento verdikt kormidelník? "Privítal som toto rozhodnutie, lebo podmienky neboli akurátne na kvalitný futbal. Keby sa zápas uskutočnil, nesplnilo by to účel pre nikoho. Ani pre hráčov, ani pre divákov. Terény naozaj neboli spôsobilé a v tom prípade nevidím význam, aby sa futbal konal v takýchto podmienkach." Lenže ktovie, čo bude koncom tohto týždňa a či si počasie ešte nezahrá lotériu s aktérmi? "Potom by sa termíny dosť nahustili, keby znovu došlo k odloženiu kola. Podľa mňa však riadiaci orgán už pustí súťaž. Záležať bude, pravdaže, na individuálnom posúdení hracej plochy zo strany rozhodcov," uviedol kormidelník rezervy. Ktovie, ako to vnímali samotní jeho zverenci. Tí sa iste nevedeli dočkať ouvertúry po dlhej zimnej príprave a čakanie na súťažnú premiéru by mal najradšej každý za sebou. Je v tom istá dávka nervozity, napätia, ale ešte treba prinajmenšom pár dní vydržať. Realizačný tím pripravil náhradný program v podobe prípravného zápasu s Moldavou (0:1). "Privítal som, že sa hralo v piatok. Radšej vtedy ako v nedeľu. V sobotu bola regenerácia, v nedeľu voľno a v pondelok sme začali nový mikrocyklus zameraný na vystúpenie s Podbrezovou."

Bola to generálka?

V generálke(?) sa ukázalo niekoľko hráčov z prvého tímu, ale ťažko povedať, koľkí áčkari budú chodiť ako posily na prvoligové zápolenia. Isté je však to, že béčkari konečne začali s tréningovým procesom na prírodnej tráve. Aj v nasledujúcich dňoch budú hráči využívať hracie plochy v okolí Košíc. L. Totkovič víta túto zmenu. "Oproti umelej tráve je to lepšie. Už samotný názov - prírodná tráva - hovorí sám za seba. Umelý trávnik je stále akási náhrada, skôr namáha kĺby, členky, šľachy. Hlavne teraz, keď je už trochu teplejšie." Pokiaľ ide o káder, našťastie sa okruh maródov nerozšíril. Zaberá aj Adamica, Pačinda čaká na výsledky krvných testov a od začiatku tohto týždňa je k dispozícii i ďalší brazílsky legionár Teixeira. Treba veriť, že v najbližšom období sa neprihodia žiadne patálie so zdravotným stavom a rezerva bude v takmer plnej sile na svoje prvé vystúpenie o body v tomto roku. Ozaj a kto bude kapitánom MFK B? "Tak to ste ma trochu zaskočili... V jeseni pásku nosil Miloš Adam a myslím si, že nie je dôvod meniť to. Nechám to na voľbu šatne," pripomenul tréner Ladislav Totkovič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.